Kolik může stát rekonstrukce koupelny a bytu a lze nějak ušetřit?

Pokud se pouštíte do rekonstrukce kuchyně nebo koupelny, měli byste vědět, v jaké cenové relaci se budete přibližně pohybovat. Ačkoliv to s přesností nelze nikdy určit, seznámíme vás s částkami, kterých lze velice snadno docílit. Záležet bude na mnoha faktorech. V první řadě se cena bude odvíjet od toho, zda děláte čistě jen rekonstrukci koupelny nebo i kuchyně. Dále pak počítejte s práci řemeslníků a kvalitou materiálů. Ano, na materiálu můžete ušetřit nemalou částku, ale myslete na to, že by vám nově udělaná koupelna a kuchyně měla vydržet několik let.

Ušetřit jde i na řemeslnících, ale…?

Cenu vám profesionálové zvládnou říct až ve chvíli, kdy jim dáte přesnější požadavky. I přes to ale počítejte s tím, že se konečná cena může lišit, a to až o několik procent. Cena za rekonstrukci se bude tedy odvíjet od několika faktorů a finální částka tak snadno dokáže přehoupnout hranici až 100 tisíc korun. Pokud budete provádět malou rekonstrukci týkající se jen změny vybavení, částka bude poměrně nižší. V takovém případě ale nelze mluvit o úplné rekonstrukci. Dále lze ušetřit i na řemeslnících, jak už samotná název napovídá. I tady jsou však často problémy. Co riskujete?

Našli jste levné řemeslníky, kteří mají čas? Říkáte si, že jste vyhráli? Rozhodně tomu tak nemusí být, protože ne vždy se jedná o skutečnou výhru. Je potřeba přijít na to, proč mají vámi vybraní řemeslníci čas. Většina profesionálních řemeslníků bývá zaneprázdněných, a to i na několik měsíců dopředu. Mimo jiné jejich ceny neklesají pod určitou hranici. Jak je to tedy s levnou pracovní sílou? Vyplatí se? V mnoha případech ne, protože už od samotného začátku bývají potíže. Ty mohou nastat tím, že řemeslníci například druhý den nepřijdou. Když už přijdou, nemusí být střízliví.

Jaké potíže mohou ještě nastat se špatně vybranými řemeslníky?

Poslední a dost častým problémem je kvalita odvedené práce. V konečném důsledku zjistíte, že je práce špatně odvedena a vy jste tak nucení přivolat na pomoc skutečné odborníky, kteří práci dokončí do posledního detailu. To se vám ale dost často prodraží. Už na začátku byste měli vybrat opravdové profesionály, jejichž hodnocení vám prozradí, zda se na práci hodí či nikoliv. Pojďme se nyní vrátit k tomu, co vše vám ovlivní cenu rekonstrukce. Teď už víte, že jedním z bodů jsou řemeslníci. Dále ovlivní cenu rekonstrukce činnost. Budete rekonstruovat koupelnu i kuchyň?

Nebo se pustíte jen do jedné místnosti? Posledním bodem je výběr materiálu a vybavení. V tomto odvětví jsou rovněž obrovské rozdíly. Dlažba či obklady vás mohou přijít na pár stovek korun, ale také i na několik tisíc korun. Záležet bude na vzorech, materiálu a oblíbenosti. Podobně je to i s vybavením. Koupelnová skříňka vás může vyjít například na částku ve výši 3 tisíc korun, ale také i na mnohonásobně vyšší peníze. Vše se odvíjí od toho, jaký materiál zvolíte. V kuchyni jsou to spotřebiče a kuchyňská linka, která ovlivňuje celkovou výši za rekonstrukci.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..