Jak z malé koupelny snadno udělat velkou

Paneláková koupelna neskýtá příliš mnoho prostoru. Přesto ani v tomhle případě nemusíte na všechno rezignovat. I ve stávajícím bytovém řešení můžete různými úpravami získat mnohem více prostoru, než byste čekali. Najdou se různé způsoby, jak z miniaturní panelákové koupelny udělat velkou.

Spojení koupelny s toaletou není vždy vhodné

Jestliže jde o garsonku, 1+kk nebo 2+ kk s jedním či dvěma obyvateli, nejjednodušším způsobem, jak v koupelně získat více prostoru, je vybourat příčku mezi koupelnou a toaletou. Rázem zjistíte, že se vám sem vejde třeba i pračka, kterou jste tam měli předtím problém nacpat. Ovšem pokud se jedná o větší byt, kde žije vícečlenná rodina, takové řešení rozhodně nepřipadá v úvahu. Velmi by zkomplikovalo situaci, a to především v době ranní hygieny, kterou musí absolvovat všichni členové domácnosti. Proto pak nezbývá, než ponechat obě místnosti samostatně. I tak je ale možné si různými úsporami prostoru významně pomoci.
WC

Umyvadlo s baterií a bidet v jednom

Co všechno je třeba do koupelny a toalety instalovat? Kromě pračky to bývá ještě koš na špinavé prádlo a skříňky na toaletní potřeby a čisticí prostředky. Výhodné je také umístění bidetu. V případě, že se vám na toaletu nevejde (často tomu tak je), není špatné si u umyvadla na toaletě nechat nainstalovat baterii vybavenou výsuvnou ruční sprchou. Jednoduše natáhnete hadici k toaletě a umyjete se, stejně tak můžete díky výsuvné sprše třeba bez problémů naplnit kbelík na podlaze vodou. Toto řešení je velmi praktické. Ušetříte prostor, který by vám bidet zabíral, a přitom nepřijdete o jeho služby a získáte ještě něco navíc (možnost točit do nádob vodu, aniž byste museli řešit, jak se vám vejdou pod baterii v umyvadle).

vana

Sprchová vanička udělá vynikající službu

Pokud je koupelna skutečně velmi malá, je jednodušší instalovat sprchový kout, než vanu se sprchou. Ovšem než typizovaný dodávaný sprchový kout je mnohem výhodnější zvolit vykachlíkovaný bazének, čili sprchovou vaničku. Stěny sprchového koutu vám budou překážet, pokud trochu přiberete, může se stát, že vám operační prostor pro manipulaci se sprchou bude malý. Vybudování bazénku čili umístění bytelné sprchové vaničky a umístění sprchu nad ní, umožňuje různá, i velmi atypická řešení koupelny, která výrazně zvětší prostor. Existují různě tvarované sprchové vaničky, nebo i malé vany, které se mohou rozměrem i vytvarováním hodit právě do toho vašeho prostoru. Od ostatního prostoru koupelny pak sprchu oddělíte tyčí s umístěným nepromokavým závěsem, který můžete v případě potřeby stáhnout ke straně. Ovšem stěnu sprchového koutu, která nevhodně trčí do prostoru, bohužel nikam nestáhnete. Praktické řešení proto jednoznačně mluví pro tento způsob.

sprcha

Menší umyvadlo je lepším řešením

Podstatná je i volba umývadla. Potřebujete ho prakticky jenom k umytí rukou nebo vyprání drobného kousku prádla. Proto jsou zbytečná velká umyvadla. Volte menší umyvadlo, dá se vybrat třeba i vhodné rohové. Uvidíte pak, že každý centimetr, který tímto způsobem ušetříte, vám zvětší koupelnový prostor, aniž by jakkoli utrpěl komfort mytí v umyvadle. Zjistíte třeba, že díky ušetřeným centimetrům z velkého umyvadla najednou budete moci na protější stěnu umístit pračku, aniž byste se při plnění a vytahování prádla praštili o překážející umyvadlo u protější stěny. Pochopíte, že počítat centimetry a přemýšlet se v tomhle případě rozhodně vyplatí. Nebojte se pátrat a hledat různá řešení umyvadla, porovnávat nabídku více výrobců. Vyplatí se vám to, protože uspoříte prostor, díky kterému bude koupelna vzdušnější a příjemnější.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..