Jak si poradit s prádlem

Starost o domácnost zůstává většinou na bedrech ženy. A zabere dost času, který pak nezbývá na jiné věci, včetně péče o sebe samu. Jak si práci v kuchyni nebo koupelně ulehčit a ušetřit námahu i získat čas bez pocitu, že jsme něco „ošidili“? Pomohou nám pomůcky a přípravky, se kterými je údržba domácnosti pohodlnější a méně únavná.

Udržovat byt v čistém a dobrém stavu není žádná maličkost. Ale právě maličkosti jsou tou zásadní věcí, která nám pomáhá dělat vše rychleji a efektivněji. Protože mnohé činnosti doma se neustále opakují, tak i zdánlivá drobnost či pár minut, které získáme, se za rok nastřádají a v souhrnu udělají několik hodin navíc, které můžeme věnovat například sobě nebo vzít rodinu na výlet.

Jak často žehlíte? A jak často vás zlobí krabatící se prádlo nebo přímo potah žehlícího prkna? Kolik nervů a opakovaného odkládání žehličky, než vše srovnáte, vás to týden co týden stojí? Přitom stačí maličkost, napínák potahu žehlícího prkna a žehlení přestává být otravou. A podobným výrobkem vyřešíte i neposlušná prostěradla na dětských postelích.

napinak

Aby vám prádlo vydrželo co nejdéle krásné, neskládejte ho hned po vyžehlení, nechte ho vychladnout. Povlečení například nechte chvíli ležet na sedací soupravě nebo na opěradlu křesla. Když ho poskládáte do skříně až pak, nevytvoří se vám na něm nevzhledné puky. Stejně tak vyžehlené košile pověste na ramínka. Můžete je tak uložit i v šatní skříni. Když si opak čistou a vyžehlenou košili oblékne vás manžel, bude jak ze škatulky.

Nechcete trávit zbytečně moc času v koupelně, zejména jejím čištěním? Nerada se díváte na zacákané obkladačky? Vadí vám nadměrná vlhkost? Prádlo po vyprání nesušte v koupelně nebo v předsíni na sušáku, vyvěste ho na balkón nebo okenní sušák, pokud nemáte možnost sušit prádlo venku na čerstvém vzduchu. Různé skládací sušáky a sušák na radiátor používejte jen v krajním případě, pokud venku prší. Vlhkost z mokrého prádla uvnitř bytu může způsobit její srážení v rozích místnosti a následný vznik nebezpečných plísní.

S řadou šikovných pomocníků do domácnosti získáte mnohem víc času pro sebe. Jestli si přečtete hezkou knížku či zajdete s kamarádkou na kávu anebo s manželem na procházku, záleží jen na vás. Vždyť za to, jak elegantně a chytře zvládáte chod vaší domácnosti, si drobné rozmazlovaní určitě zasloužíte. A když se o sebe, stejně jako o celý byt a svou rodinu, nepostaráte sama, tak kdo jiný, že?

Pomocí šikovných drobností vylepšíte svůj život a uděláte si ho snadnější bez pocitu, že něco není dost dobré.Označení:  , ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..