Konec vlhkosti v koupelně

Na dvě místnosti si hospodyňky ve svém bytě obzvlášť potrpí. Jsou to kuchyň a koupelna. Čistota a hygiena obou přímo ovlivňuje nejen pohodu, ale i zdraví obyvatel bytu. Ale i přes zvýšenou péči hospodyňky její snahu o čistotu překazí vysoká vlhkost. Nezřídka je způsobena nevhodným stavebním řešením bytu, ale nejvíce ji ovlivňuje způsob užívání koupelny nebo kuchyně. Jak snížit nebo odstranit nadměrnou vlhkost v bytě?

Nadměrná vlhkost vzduchu se v bytech objevuje nejčastěji po výměně starých oken za moderní plastová. Svou téměř dokonalou těsností odstraní průvan, který přes netěsnosti permanentně větral byt. Pokud majitel bytu nezmění větrací návyky, vzdušná vlhkost pocházející z vaření i dýchání osob v bytě se hromadí ve vzduchu a nakonec sráží v rozích místností nebo v málo větraných částech okenních tabulí. A zanedlouho se v bytě objeví plísně, které vyústí v dýchací potíže jeho obyvatel.

V koupelně jsou zdrojem vysoké vlhkosti nejen koupání a sprchování a mokré osušky, ale i časté praní a sušení prádla na přenosných sušácích, když venku prší nebo balkonový sušák je přeplněný. Stává se to tehdy, když jsou v bytě malé děti. Venku při hře se často zašpiní tak, že vše jejich oblečení musí do pračky. Pokud nemáte možnost snížit produkci vlhkosti v koupelně, můžete použít koupelnové odvlhčovače k tomu, abyste opět dostali vlhkost vzduchu a tím i zdraví doma pod kontrolu.

Zatímco v létě je větrání bytu jednoduché, stačí otevřít okno a tím dostat do bytu čerstvý a suchý vzduch, během zimní topné sezóny je příliš časté větrání bytu vypouštěním peněz do vzduchu. Pořiďte si koupelnový odvlhčovač a vyřešte své problémy s vysokou vlhkostí vzduchu i plísněmi současně. Pak vás nezaskočí ani nepříznivé počasí na sušení prádla ani zvýšený pohyb vašich dospívajících dětí v koupelně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..