Ferdinand Porsche a Karel Hubáček

Ptáte se, co mají tito dva pánové společného? Dvojí metr a památník v Liberci. I když už to není pravda. Architekt Karel Hubáček má v Liberci památník pořád, kdežto inženýru Ferdinandu Porschemu mu ho rodáci zrušili.

Architekt Karel Hubáček se narodil 23.02.1924 v Praze a zemřel 23.11.2011 v Liberci.
Ferdinand Porsche se narodil 3. září 1875 ve Vratislavicích nad Nisou (německy Maffersdorf – dnes součást Liberce) a zemřel 30. ledna 1951 ve Stuttgartu.

Karel Hubáček proslul jako autor vysílací věže a hotelu na Ještědu nad Libercem. Ferdinand Porsche se proslavil zejména konstrukcí lidového automobilu VW Brouk.

Oba dva pánové žili ve své době a pochopitelně pracovali nejen na těchto dvou projektech. Nevybírali si, kdo bude vládnout ve státě, ve kterém žili. A tak pan Porsche pracoval pro Německo a pan Hubáček pro socialistické Československo. Pan Porsche třeba spolupracoval na vývoji tanku Tiger, který zabíjel lidi nábojemi, pan Hubáček na kinu Máj v Doksech, kde manipulovali lidi sovětskými filmy a filmovými týdeníky. Oba dva se podíleli na konstrukci něčeho, co vládnoucí elita používala na chlubení se úspěchy státu.

Ještěd,_vysílač,_pohled_od_jihu

Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..