Chybné kroky při rekonstrukci bytu

Rekonstrukce bytu je obrovský zásah, který vyžaduje pořádné promyšlení. Jestliže tak neučiníte, může se vám to snadno vymknout z rukou. Pojďme se podívat na nejčastější chyby, kterých se lidé při rekonstrukci dopouštějí a pokud plánujete tento proces uskutečnit i vy, snažte se jim vyhnout. Jedině tak docílíte toho, co jste si na začátku plánovali. V opačném případě byste totiž mohli být nemile překvapení.

Plánujte, ale ne přehnaně!

Plánování je základem každého podobného procesu nebo činnosti. Je však důležité zároveň vědět, že v momentě, kdy si naplánujete vše od A po Z, může být konečná realita nebo výsledek odlišný. Jednak vás může překvapit řemeslník, který vám třeba určité body z vašeho plánování nedoporučí a jednak také finanční rozpočet. O něm vám však prozradíme více informací v následujícím odstavci. Pochopitelně je plánování důležité, ale držte se u země a nesněte o něčem, co vás nakonec může zklamat. Zároveň se soustřeďte na ceny jednotlivých položek. V případě, že máte malou kuchyni, nesmíte do ní v plánování umístit věci, které se tam nevlezou, konec konců z komára velblouda neuděláte.

Finanční rozpočet může nemile překvapit kohokoli z nás. Znáte to, plánujete si novou kuchyň, máte určitý finanční rozpočet a během procesu zjišťujete, že věci, které jste si naplánovali nebo dokonce už objednali, značně váš rozpočet přesahují. Buď to budete muset sáhnout pro další finanční prostředky nebo plány trochu předělat. Vždy je dobré kuchyň nebo koupelnu plánovat s odborníkem, který vám také v podobě 3D formátu může ukázat, jak by vaše nová kuchyň nebo koupelna mohly vypadat. Mimo jiné se dozvíte také i orientační cenu, která se však ve finále nebude lišit o několik desítek procent. Bude téměř přesná. I přes to s nějakou rezervou musíte počítat.

Bez řemeslníků ušetřím

Tento bod si ze začátku říká každý. Bez řemeslníků skutečně ušetříte relativně vysoké finanční prostředky, ale otázkou je, na jak dlouho? Pokud se činnosti nevěnujete a nevyznáte se v ní, může vás vaše práce opět nemile překvapit, a to v době, kdy to budete nejméně čekat. Náhle zjistíte, že se vám vaše práce prodraží o dvojnásobek, což znamená, že by bylo lepší už od samého začátku do hry zapojit řemeslníky. Nepouštějte se do práce svépomocí jenom z toho důvodu, abyste ušetřili.

Také se nesnažte vybrat řemeslníka během jednoho dne. Unáhlený výběr řemeslníka vás taktéž může vyjít na velké peníze. Raději se snažte s výběrem příliš nepospíchat a vybírat si podle odvedených prací a recenzí dané osoby nebo firmy. Tímto způsobem máte možnost získat řemeslníka, který bude odpovídat vašemu popisu. Ti lepší jsou ovšem zabraní i několik měsíců dopředu, na co byste měli bezesporu myslet. Je-li řemeslník zrovna volný a může nastoupit okamžitě, prověřte si ho, zda odvedl v minulosti svou práci tak, jak měl nebo na něho najdete na internetu špatné reference.
Označení:  ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..