více světla

Více světla rostlinám

Máte ráda květiny v domácnosti? Která žena by je ráda neměla, že? A patříte k těm, které si své květiny a jiné rostlinky rády vypěstují ze semínka? Pak jistě zápasíte s problémem, že se na jaře mladé rostlinky příliš vytahují do výšky a pak mají slabé stonky.

Rostliny ve vývoji potřebují kromě kvalitního substrátu i spoustu slunečního světla. A toho je na jaře, kdy rostlinky raší ze země, málo, i když máte zakořeňovací nádoby položené na parapetu okna. Pronikání světla brání tlusté okenní rámy, zatažené žaluzie a často i špatná orientace oken. Není to však nic, čemu bychom nevěděli pomoci.

Jednoduše za květináč umístíme odrazný povrch, který světlo vrátí rostlinkám i zezadu. To světlo, které by jinak přešlo do místnosti.

Jak získám odraznou plochu?

Pomůžeme si tím, co doma určitě máte. Například grilovací tácky z alobalu. Nejjednodušší je je přehnout v jedné třetině až čtvrtině délky do pravého úhlu, čímž vytvoříme jakési „L“. Kratší rameno zasuneme pod květináč a delší slouží jako zrcadlo na přisvětlování květů.

Pokud grilovací tácky nepoužíváte a doma je nemáte, jistě máte alobal. Používá se v kuchyni při vaření a pečení často. Odtrhněte z něj kus, asi dva a půl krát delší, než je truhlík s květinkami. Přehněte ho na půlku, tím získáte silnější kus. Zezadu přiložte ke květináči či truhlíku a na bocích přihněte k truhlíku. Tím jej zafixujete a opět máte ihned odrazovou plochu pro vaše květiny.

Takto přisvětlené rostlinky se začnou méně vytahovat za světlem, jejich stonky spíše zhrubnou a po vyložení květináčů ven na okno nebo balkon budou rostlinky odolnější vůči větru.

decoration


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..