Umyjte neonku, uvidíte lépe

Panelákové kuchyně mívají běžně tři světla. Jedno centrální nad stolem u okna, jedno příruční malé světlo na stěně pod kuchyňskou linkou pro osvětlení pracovní desky a při mytí nádobí. A jedno velké na kuchyňské lince, takzvanou neonku. Jde o dlouhou trubici, která svítí intenzivním bílým světlem, které se odráží od stropu kuchyně a osvětluje celý prostor. Pokud máte pocit, že ta vaše neonka svítí jaksi slaběji, mám pro vás radu, jak to snadno a jednoduše napravit.

V časech, kdy se paneláky stavěly, se při jejich výstavbě výrazně šetřilo. A to i na osvětlení. Neonová lampa na kuchyňské lince je vlastně držák trubice se startérem a zepředu je úzký pás matného plexiskla. Shora není světlo nijak chráněno a proto na něj sedá prach. A ne jen to.

V kuchyni při vaření vzniká množství páry a výparů, včetně mastnoty. Horká pára s nečistotami stoupá nahoru a když narazí na chladné předměty, sráží se, kondenzuje. Takto se na držáku lampy i samotné neonové trubici usazuje prach a mastné výpary. A po čase postupně slábne intenzita osvětlení. Ani se nenadějete a v kuchyni máte o třetinu světla méně, než za jaké platíte cvaknutím vypínače.

neonovalampa

Rada je jednoduchá. Vezměte si židli nebo domácí žebřík a umyjte vlhkým hadříkem neonovou trubici za pomoci tekutého prášku. Samozřejmě, že vypínač osvětlení musíte mít v poloze „vypnuto“ a hadřík vyždímat tak, aby z něj nestékala voda, která by se mohla dostat mezi kontakty trubice a její držák.

Opatrným otíráním vlhkým hadříkem odstraňte z povrchu neonky prach a nečistoty a poté dosucha otřete, případně nechte asi hodinu vlhkost z povrchu lampy odpařit. Pak zapněte vypínač a kochejte se množstvím světla, které najednou zalévá vaši kuchyň. A příště nezapomeňte lampu umýt dříve, než začnete mít pocit, že ve vaší kuchyni máte málo světla 😉


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..