Proč ptáci ničí síťky na oknech?

Vyměnili jste na svém bytě stará dřevěná okna za plastová? Zcela určitě jste si dali namontovat i sítě proti hmyzu na okna s vyklápěním, abyste mohli kdykoliv větrat a nemuseli se obávat, že do vašeho bytu vlétnou mušky nebo komáři a budou vás obtěžovat. Ale po čase se malé ptáčky pustili do sítěk a vyzobávají v nich díry? Copak jim přestal chutnat hmyz nebo semena rostlin a přešli na syntetickou stravu? Proč na ně nalétávají a ničí je?

Všimli jste si, že tyto útoky na plastové síťky se odehrávají na podzim? Venku je chladněji a vlhčeji, krásné léto to nepřipomíná ani náhodou. I té ptačí potravy, která létala ve vzduchu, je stále méně. Ale podezřívat ptáky z vegetariánství opravdu nemůžeme, oni nepřestali lovit mušky a jiný hmyz. Oni na něj stále mají chuť. A proto napadají vaše síťky na oknech.

Sítě proti hmyzu se do oken dávají proto, aby se hmyz nedostal přes otevřené větrací okna do místnosti a neobtěžoval lidi. A jsou skutečně účinné, i když v létě neustále větráte, nepotřebujete používat žádné odpuzovače hmyzu, ať už elektrické nebo chemické. Šetříte tak své peníze i zdraví a v noci se vyspíte bez vyrušování a bez štípanců od komárů. Ale když se do sítí pustí ptáky, nadělají v nich pořádně díry a je po klidu od hmyzu.

american-kestre

Některé mušky se totiž v létě zaseknou k okách sítěk při snaze dostat se do vašeho příbytku. A zůstanou tam, přestože je na první pohled nevidíme. No ptáci s podstatně lépe vyvinutými smysly tyto malé mušky v síťkách vidí a jdou si po ně. A aby se k nim dostali, rozeberou síťku kolem.

Abyste jim v tom zabránili a ochránili své sítě proti hmyzu před poškozováním, seberte je z oken dolů a ve vaně důkladně vysprchujte. Odstraníte tak drobný hmyz ze sítěk a ptáci nebudou mít důvod pochutnávat si na muškách na nich a ničit vám vaši letní ochranu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..