Deset způsobů, jak vyzdobit dům na Vánoce

Zdobící vánoční prvky a světla pomáhají vytvořit kouzelnou atmosféru nadcházejících Vánoc. Každoroční vánoční výzdoba bytu je v mnoha domácnostech stejně očekávanou událostí jako Štědrý den. V současné době je opět v módě evropský styl, jednoduché vánoční ozdoby a vánoční osvětlení. Ale není to jen o evropském stylu, ale o návratu k českým tradicím, vracíme se nejen ve výzdobě k venkovskému stylu.

  1. Samozřejmě, že hlavním atributem Vánoc je vánoční stromeček. Vánoční strom, jako stále zelená rostlina je symbolem věčného života, kterou Pán dává každému věřícímu v něm.
  2. V současné době je v módě ozdobit vánoční stromeček hračkami a retro prvky biblické symboliky. Nejmódnější vánoční ozdoby – andělé, srdce, zvonky a trumpety, symbolizující dobré zprávy.
  3. Nezapomeňte na světelné dekorace, bez kterých je obtížné si představit Vánoce. Velmi pěkný dojem vytváří věnec s mikroskopickými blikajícími světly. Mohou zdobit nejen strom, ale celou místnost a venkovní prostředí.
  4. Pokud netoužíte po vánočním stromečku, můžete si vyrobit slavnostní vánoční koš. Do proutěného koše přidáte ovoce a bobule, čerstvé květiny a větve jehličnanů. Nesmí chybět „sníh“ z vaty nebo vlny.
  5. Povinný atribut Vánoc – slavnostní věnec. Tyto věnce můžete pověsit na stěnu, vchodové dveře, nad krb nebo na okno. Věnec – symbol bohatství a rodinného štěstí.
  6. Zvonečky – neodmyslitelný symbol Vánoc. O Vánocích můžete slyšet zvony zvonit v kostelech po celém světě. Tak, lidé vítají příchod Krista.
  7. Vánoční svíčky jsou považovány za další symbol významu Ježíše jako světlo světa. V mnoha zemích, vánoční svíčky znamenají vítězství světla nad tmou.
  8. Na vánoční výzdobu volíme povětšinou červenou, zelenou, bílou, modrou, zlatou a stříbrnou barvu. Ubrusy, přehozy, ubrousky v těchto barvách přinášejí kouzelnou vánoční atmosféru.
  9. Do středu svátečního stolu umístíme větvičky jehličnanu svázané červenou stuhou.
  10. Různé barevné girlandy vyplní každé zákoutí v domě nebo na zahradě, svítí celá ulice.


Označení:  , ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..