Chladnější teplota v bytě?Jde to!

Unavuje vás vaše práce, a kromě toho se denně musíte vracet do bytu, ve kterém se nedá téměř odpočívat, protože je rozpálený teplotami venku? Vy navíc musíte zavírat okna, protože bydlíte v přízemí, kde by se mohl vloupat zloděj? Několik hodin peče slunce přímo vám do oken a bytu? Pokud ano, známe způsoby, jak do bytu přinést chladnější teploty. Některé z nich jste možná již zkoušeli a příliš nefungovaly, vždy to záleží na daném jedinci. Jestliže ale narazíte na zajímavé tipy, o kterých slyšíte prvně, rozhodně je vyzkoušejte.

Žaluzie mohou teplotu zmírnit

Ačkoli je tento tip známý, jako samotný svět, určitě byste ho měli vyzkoušet. Je pravdou, že ne vždy pomůže. I přes to by si žaluzie zasloužily vaší šanci. Jakmile při odchodu žaluzie stáhnete tak, aby do bytu proniklo co nejmenší množství tepla, nemovitost se celkově o pár stupňů ochladí. Pochopitelně je potřeba přidat další tipy, jinak rozdíl téměř nepoznáte. Chladivější teploty v bytě jsou o zkoušení a čím více tomu budete věnovat času, tím rychleji získáte odpověď.

Máte-li žaluzie stažené a v bytě je neustále příšerný vzduch, přidejte k tomuto tipu další. Je to o kombinování a zkoušení, jak jsme vám již napsali v předchozím odstavci. V momentě, kdy to nebudete řešit, v bytě příliš dlouho nevydržíte. Každý příchod domů z práce pro vás bude obtížnější. Takové příchody následně vedou k větší únavě. Teplo vysiluje, je to podobné, jako při cestě v autě. Jedete v zimě na dlouhou cestu a topíte si? Náhle se vám chce spát? Je to z toho důvodu, že máte v autě přetopeno. Pomoci vám v tomhle směru mohou otevřená okénka, která vás během pár vteřin proberou. Rozpálený byt funguje na stejném principu.

Ventilátory s rozprašováním

Ventilátory jsou vynikajícími pomůckami. Samozřejmě nepočítejte s tím, že dosahují stejného výkonu jako klimatizace. Na druhou stranu při koupi více kusů mohou náramně zchladit jakoukoli místnost. Ventilátory se nově dělají s rozprašováním vody, která interiér ještě více zpříjemní. Výhodou ventilátoru je jejich nízká cena. Pokud se tedy rozhodnete pro více kusů, nebude vás to stát celou výplatu. Do malé místnosti nemějte strach použít alespoň dva až tři ventilátory. Nemusíte je mít zapnuté 24 hodin denně. Stačí je jen využívat ve chvíli, kdy je v domácnosti nejvyšší teplota. Po vypnutí je lze zapnout naopak zase večer, když se chystáte spát.

Pro koho jsou ventilátory tou správnou volbou? Jsou lidé, kteří mají v klimatizovaných místnostech zdravotní problémy. Ty se mohou projevovat bolestmi krku, poté celého těla a mohou vést až k nachlazení. U ventilátorů se bát rozhodně nemusíte. Jsou skvělými pomocníky pro všechny. Máte-li tedy zájem udělat ve vašem bytě chladnější teploty, vaše cesta by měla vést do obchodu pro několik ventilátorů.

Postel je největším nepřítelem

Po práci by si každý rád odpočinul, alespoň na dvacet minut. Kvůli rozpálené peřině to bohužel není vždy možné. Řešení se nabízí v každodenním schovávání. Nenechávejte přes den peřiny vytažené a raději je uschovejte do úložných prostor. Při odpočinku si namočte ručník a poté položte na svůj obličej. Ventilátory umístěte v blízkosti své postele a nasměrujte tak, aby proudily přímo na vás.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..