Co nesmí chybět v obývacím pokoji

Pokud se pouštíte do zařizování interiéru a máte již představu, kromě jedné místnosti, kterou je obývací pokoj, pak jste tady správně. V tomto článku vás seznámíme s několika tipy o tom, co je v obývacím pokoji důležité a na co se při vybavování soustředit. Záležet bude následně čistě jen na vás, zda se těchto rad budete držet či nikoli. Tipy mimo jiné skrývají i feng shui metodu, která je ve světě bydlení relativně velmi podstatná. Zvlášť u místnosti, jako je obývací pokoj. Jinými slovy jde o místnost, ve které se schází celá rodina.

Zařizujeme obývací pokoj

Jestliže máte před sebou prázdnou místnost, kterou chcete vybavit od úplného základu, měli byste si nejprve stanovit seznam priorit. Každá rodina upřednostňuje totiž jiný styl vybavení, a to jak samotného vybavení, tak dekorací. Zatímco vy se neobejdete bez křesla, druhým by mohla nejvíce chybět knihovna. Názory jsou v tomhle odvětví odlišné, ovšem ve světě bydlení se nedá předem říci, co je špatné a co naopak dobré. Každý by si měl zařídit interiér podle toho, jak mu to vyhovuje. Na druhou stranu pár pravidel nebo tipů nikdy neuškodí. Alespoň se tak budete moci lépe odrazit.

V první řadě si tedy na kus papíru napište vybavení, které do obývacího pokoje budete bezesporu potřebovat. Od sedací soupravy, přes konferenční stůl až po obývací stěnu. S tímto vybavením se jistě shodne velké procento obyvatel. Dbejte na to, aby vše k sobě společně ladilo. Pokud si například konferenční stolek a obývací stěnu pořídíte v dekoru beton, pak by sedací souprava měla být pořízená buď to v šedé nebo naopak v bílé barvě. Rozhodně nemíchejte několik barev, protože by vás to během dne rušilo. Jednoduchý vzhled dělá moderní bydlení.

Související:  Stěhování: Na co si dát pozor při výběru firmy?

Žádné vitríny ani zbytečnosti!

Jak jsme již uvedli v předchozím odstavci, jednoduchý vzhled dělá moderní bydlení. Zapomeňte na rušivé elementy, mezi které patří vitríny a zbytečnosti. Samozřejmě, že si do skříněk, které patří k obývací stěně dáte pár věcí, ale v žádném případě nepořizujte kromě obývací stěny další skříňky nebo dokonce vitríny. Obývací pokoj by měl být zařízený jednoduše a čistě. Nábytek se snažte umístit tak, aby ve středu místnosti vznikl prostor pro průchod. Máte-li čtvercovou místnost, pokuste se na jednu stranu umístit sedací soupravu s konferenčním stolkem a na stranu druhou rozložit obývací stěnu.

Tím vám vznikne nádherný prostor, kde projde i více lidí najednou. Jakmile budete mít tyto věci vyřešeny, můžete se přehoupnout na druhou část, kterou jsou dekorace. K obývací stěně se dá dnes přiobjednat klasická polička. U některých variant je polička dokonce v ceně obývací stěny. Pomocí poličky tak zabijete jednu stěnu. Na ní lze položit fotografie, květinu nebo například vonné esence, které provoní váš interiér. Tím máte jednu stěnu téměř vyřešenou. Pokud vám stěna bude totiž připadat stále prázdná, o kousek dále pověste hodiny. Ničím jiným stěnu nepřekrývejte.

Další dekorace v obývacím pokoji

Stěny by měly být rovněž elegantní a čisté. Police a hodiny tak budou na jedné stěně bohatě stačit. Nezapomínejte také na fakt, že skříňky u obývací stěny taktéž můžete pověsit na stěnu. Vše se ale bude odvíjet od toho, jak je daný prostor přeplácaný či nikoli. V žádném případě neumísťujte na každou stěnu dekorace nebo vybavení. Tímhle krokem byste znehodnotili celý prostor.