Feng-šuej: Jak bydlet podle starého čínského učení?

Sotva otevřete dveře svého bytu, dýchne na vás pohodová atmosféra. Těšíte se z práce domů, protože ze všech místností čiší soulad. Zařídíte-li si bydlení podle pravidel starého čínského učení feng-šuej, harmonie se stane realitou.
 
 

Pomohou i dva hrníčky

Uspořádání prostoru kolem vás ovlivňuje váš život. Pokud máte ve svém bytě chaos, zřejmě se nedokážete zorientovat ani ve svém životě. Ukliďte si, aby energie ve vašem bytě mohla dobře proudit, a uvidíte, co se začne dít. Učení feng-šuej vám pomůže najít nový směr. Pokud jste sami, můžete díky němu uvolnit cestu novému partnerovi či partnerce do svého života. Chcete? Pokud ano, změnu si vnitřně přejte. Cítíte-li pochybnosti, nestane se nic. Jestliže jste si jisti, pořiďte si nové věci, nejlépe v párech. Takové, aby si byly podobné, ale nikoli stejné. Pijete rádi kávu? Kupte si dva velké kafáče, jeden s modrými, druhý s červenými puntíky. Zaměřte se na svoji ložnici. Ukliďte ji, slaďte ji do růžové nebo červené. Věnujte pozornost nejvzdálenějšímu pravému rohu ode dveří. Tam leží centrum partnerských vztahů. Umistěte v něm třeba dva podobné hrnečky, možná tím vyvolenou či vyvoleného přilákáte…

Vytvořte si prostor, kde bude proudit energie

Možná vám čínské učení o tom, jak ve svém životě nalézt harmonii přijde trochu zvláštní. Když se ale nad ním hlouběji zamyslíte, pochopíte, že má svůj význam a smysl. V prvé řadě vám může pomoci uklidnit si kolem sebe a tím i sami v sobě. Půjčte si v knihovně něco a feng-šuej nebo si nějakou knihu o tomto učení dokonce kupte. Zahloubejte se do ní. Uvidíte, že vás zaujme. Můžete některé zásady feng-šuej aplikovat klidně i u sebe doma v panelákovém bytě. Nikdy není důležité, jak velký prostor kolem sebe máte, ale jak ho dokážete správně využít. I malé panelákové garsonky tak můžete vytvořit byt jako klícku bez nějaké zvláštní námahy. Prostě využijete v praxi nově nabyté zásady uspořádání prostoru, aby v něm energie začala proudit. Můžete se pak dočkat pozitivních změn i ve svém životě.

Související:  Vánoční dekorace aneb ozdobte svůj interiér

Úklid je dobrým začátkem

Lidé mají ve zvyku v určitých obdobích roku a života uklízet. Typický je třeba jarní předvelikonoční úklid, nebo také předvánoční úklid. Tehdy se zbavujeme všeho starého, nepotřebného. Především pak na jaře kupujeme i něco nového, protože začíná nový život. Vždy si dejte na úklidu záležet. Je důležité nehromadit kolem sebe zbytečnosti, staré krámy, které už používáte. Zbavit se zbytečné přítěže, ta jedna ze zásad feng-šuej. Jedině tak se otevřete novým věcem. Navíc fyzický úklid přispívá i duševní pohodě. Zabýváte se prací, vyčistíte si hlavu. Na závěr pak budete sami se sebou spokojeni, jaký kus práce jste udělali. Přijde k vám nová energie. Pokud chcete podpořit některý z aspektů svého života, jako třeba nalezení nového partnera v úvodu, nebo zvýšení toku peněz, zahloubejte se do feng-šuej a zkuste v bytě vyčistit kout, který je podle starého čínského učení věnován právě těmto otázkám. Možná brzy zjistíte, že se kolem vás začíná něco dít. A to samozřejmě v pozitivním smyslu.

Nechte na sebe prostor působit

Feng-šuej učí, jak si vytvořit kolem sebe pořádek, aby nikde neuvázla žádná životodárná energie. I malý panelákový byt se tak může stát centrem života, kde se budete cítit příjemně a spokojeně. Vždy také dejte na své pocity. Pokud třeba rekonstruujete byt nebo malujete, posaďte se do poloprázdné místnosti a nechte na sebe prostor působit. Možná přijdou různé nápady, jak zútulnit vaše obydlí. Jde totiž především o váš pocit, abyste se v bytě vy sami cítili dobře. Pak budete pozitivní energii předávat i svému okolí.