Připravujeme se na léto

Zima je obdobím, kdy své byty opouštíme jen když jdeme do práce anebo jedeme na hory lyžovat. Ale jaro tady bude coby dup a proto bychom měli věnovat trochu času plánovaní našich aktivit na letní období. Připomenout si, co jsme plánovali loni a co jsme si předsevzali vybudovat u našich rekreačních chat a chalup. Co nám pomůže překonat letní vedra. Pro někoho je to bazén a pro jiného pergola nebo markýza.

Teď v zimě je příjemné zajet si na chalupu zkontrolovat, jak to tam vypadá a jestli je vše v pořádku a vyhřívat se na terase. Slunce se opírá do zdi a příjemně hřeje ze všech stran. Sedíte v polstrovaných křeslech, rozepnuté bundy a popíjíte kávu a možná si vzpomenete, jak tady bylo v létě. Horko k zalknutí, slunce pražilo úplně všude a u té zdi nejvíce. Nepomáhali ani litry chlazených nápojů.

Nejvyšší čas začít řešit tuto situaci. Důkladně změřit celou plochu a rozhodnout, zda postavíte dřevěnou pergolu nebo to bude venkovní markýza namontovaná na zeď. Práce s dřevem je příjemná, možná vás i baví. Ale vzpomeňte si, jak to bylo loni s vašimi plány, kolik času jste skutečně měli k dispozici pro podobné práce.

Při rozhodování o dalších úpravách vašeho venkovského sídla mějte na paměti i nutnost další údržby všech zařízení. Dřevěnou pergolu budete muset čas od času natřít ochranným nátěrem. Bude na ni působit sníh i déšť, slunce i vítr. Venkovní markýza bude namontovaná za jeden den, nemusíte shánět řemeslníky anebo volat na víkend kamarády, aby vám pomohli s řezáním a šroubovaním dřeva. A po celou dobu, kdy na chalupě nejste, markýzu stáhnete, aby na ni žádný z vlivů počasí nepůsobil. A když přijedete na víkend, sami rozhodnete, kdy si slunce chcete užívat a kdy je už ho mnoho a chcete se před ním chránit.

Venkovní markýza je nejlepším řešením zastínění u domu z hlediska nákladů na pořízení i údržbu a nebrání slunci, když se na něm chcete hřát.

Označení:  , ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..