O práci bytového architekta

Návrh interiéru neznamená jen vymyslet, jaký nábytek a jak ho poskládat.
Práce bytového architekta vyplývá z možností interiéru, který má být navrhnut, dále z přání klienta a v neposlední řadě i ze správné komunikace mezi architektem a klientem. Každému interiéru se architekt snaží vtisknout duši, šmrnc, osobnost jeho obyvatel. Trendy nejsou až tak důležité, jelikož interiér se nezařizuje na jednu sezónu, musí být tedy i nadčasový tak, aby se líbil a dobře se v něm bydlelo i za několik let a přitom jej změní jen malé drobnosti a doplňky. Toto vše obyvatelům interiérů pomůže sladit bytový architekt se svým návrhem interiéru.

Bytový architekt by neměl být jen prodejce nábytku, ale promýšlí návrh interiéru jako celek s tím, že s klientem promyslí rozpočet a podle něj pracuje. Pokud architekt ví, že klient má rád časté změny, může se základní návrh interiéru – koncept vybavení vymyslet tak, že bude v neutrálních odstínech a pouze lehce vyměnitelné doplňky a zařízení bude ve výraznějším designu a barvách, tudíž případná změna nebude náročná. Například jeden interiér ve dvou barevných lehce vyměnitelných řešeních, s jednou verzi na léto a druhou verzi na zimu. Zajistí to například dvoje závěsy na okna, náhradní přehozy, polštářky, ubrusy s prostíráním, a jiné dekorace. Chce to jen mít více místa ve skříních.

pankrac

Také je velmi důležitá kvalita a styl. Pokud je rozpočet napjatý, je dobré nešetřit na zařízeních, které jsou obtížně vyměnitelné jako např. obklady a sanita v koupelnách, některé druhy podlah, stavební úpravy, apod. Návrh interiéru na toto vše myslí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..