Mrazničku rozmrazujte týden před velkým pečením

Mrazák je součástí výbavy snad každé domácnosti. Umožňuje bezpečně uskladnit potraviny v době, kdy jsou dostupnější. Buď jako nakoupené v akci nebo z domácích zdrojů. Ať už po zabijačce nebo po sklizni ovoce a zeleniny. Během provozu mrazničky se však v ní postupně vytváří vrstva ledu, která snižuje účinnost, tedy zvyšuje spotřebu elektřiny a také zmenšuje využitelný prostor. Proto je třeba někdy mrazničku odmrazit.

Všechny zmrazené potraviny třeba z mrazničky vybrat a uložit po dobu několika hodin tak, aby se nerozmrazily. Změna teploty z původních -18 °C o několik stupňů není problém. Pokud nemáte jinou možnost, jen uložit mražené potraviny v bytě, využijte například dětskou vaničku a celek zabalte například dekou, zpomalíte ohřívání. I proto většina hospodyněk nechává odmrazování na první zimní měsíce, kdy potraviny uložené na balkoně vydrží proceduru odstranění námrazy bez úhony.

Většina mrazniček je vybavena drátěnými šuplíky, které usnadňují manipulaci s mraženým jídlem v balíčcích či nádobách. Když vyložíte potraviny ven a začnete vnitřek odmrazovat, najděte si čas a zkontrolujte, co všechno máte v mrazničce odloženo. Nezřídka tam najdete suroviny, na které jste možná již zapomněli a jejichž doba skladování je delší, než očekávaná trvanlivost. Takové potraviny vyhoďte.

chladnička

Kontrola stavu a obsahu mrazničky vám připomene, co jste si do ní uložili. Když vás čeká velké pečení nebo vaření velkého rozsahu, například před svátky nebo před rodinnou oslavou, připomenete si, jaké suroviny máte na výběr a možná vám to usnadní sestavení slavnostního menu. A tím, že využijete domácí zdroje, uvolníte místo v mrazničce čerstvým potravinám. Nestane se vám tak, že by některé potraviny byly v mrazničce příliš dlouho a nebyly již vhodné pro zpracování a konzumaci.

Správným načasováním takové rutinní věci, jako je pravidelné odmrazování mrazničky ušetříte nemálo času i energie a navíc si obnovíte své domácí zásoby.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..