Jak se zbavit suchého vzduchu v bytě

Každým rokem v zimním období trpí mnoho domácností suchým vzduchem. Tento problém se ovšem týká z větší částí lidí, kteří bydlí v panelákových bytech. Pokud klesne vlhkost vzduchu pod 40 procent, pak je problém na světě. Je potřeba uvést, že by se tento problém měl začít okamžitě řešit, protože v opačném případě hrozí nemalé množství zdravotních problémů. Jedním z problémů je i nespavost. Je-li v bytě suchý vzduch, s největší pravděpodobností budete mít problémy se spánkem, což je pochopitelné. Jak tento problém začít řešit? Nemusíte se ničeho bát.

Jak řešit suchý vzduch v bytě?

Nejideálnějším řešením je správné větrání. Pokud si myslíte, že se v zimním období nevětrá, jste na omylu. I zimní období potřebuje každodenní větrání, abyste se tak zbavily nečistot a bakterií. Kromě toho se vám větrání postará o čerstvý vzduch, jež rovněž budete potřebovat. V neposlední řadě je větrání dobré proti suchému vzduchu. Suchý vzduch totiž vyměníte za ten vlhčí, který se nachází venku. Větrání by však mělo mít svá pravidla. Jestliže venku prší nebo sněží, máte vyhráno. Tento den vám přinese do vašeho bytu větší množství vlhkosti než den, kdy nesněží.

V případě, že venku mrzne a teploty jsou opravdu nízké, větrání vám příliš nepomůže. Ano, můžete větrat i v tento den, ale nepočítejte s tím, že suchý vzduch bude nahrazen tím vlhkým. Mimo jiné to v mrazivých dnech nevydržíte dlouho, a tak bude větrání trvat jen pár minut. Víte, jak se dá ještě vyřešit suchý vzduch v bytě a vyhnout se tak zdravotním problémům, a to včetně nespavosti? Co takhle nakoupit zvlhčovače? Existují tři hlavní typy těchto přístrojů, které vám pomohou do vašeho bytu přinést dostatečné množství vlhka a vy se tak následně zbavíte problémů.

Související:  Dobrý spánek je cestou ke zdraví

Zvlhčovače vzduchu proti suchu

První skupinou zvlhčovačů jsou parní zvlhčovače. Tyto přístroje vytváření páru, která je následně vypouštěná do prostoru. Pára je natolik horká, aby do bytu přinesla nejenom vlhko, ale pokusila se zničit i veškeré bakterie, kterým se v takovém prostředí daří. Druhou skupinou jsou ultrazvukové zvlhčovače. Tento přístroj naopak vytváří kapičky vody. Kapičky vody jsou poté vypouštěný do místnosti. Ultrazvukové zvlhčovače mají tu výhodu, že nejsou náročné na elektrickou energii. Mimo jiné jsou velice tiché, a tak o nich prakticky vůbec nevíte.

Poslední skupinou jsou studené zvlhčovače. Studené zvlhčovače s sebou přináší jednu hlavní výhodu. Výhoda spočívá u těchto přístrojů v tom, že nezvyšují teplo v místnosti. Postarají se ale o to, aby bylo v místnosti a celém bytě dostatečné množství vlhkosti. Ta následně neklesne pod 40 procent. Pokud v bytě topíte, jste sami proti sobě. Ano, každý v zimním období topí. S teplotou by se to ale nemělo přehánět. Se zvyšující teplotou stoupá i suchý vzduch. Snažte se tedy místností v bytě nepřetápět a udržovat teplotu na určité hranici.