Bydlení v podkroví

Bydlení v podkroví může být pro někoho velmi lákavé. Jestliže se do něho chcete pustit, měli byste nejprve znát všechny výhody a nevýhody, které se v tomhle odvětví skrývají. Rozhodně se do přestavby nepouštějte v momentě, kdy o tomto stylu bydlení nemáte nic nastudováno. Mohli byste tak zbytečně vyhodit desítky až stovky tisíc korun. V konečném důsledku byste z toho neměli vůbec žádnou radost.

Daleko důležitější pro vás informace budou ve chvíli, kdy přemýšlíte o tom, že byste svůj dosavadní život v bytě opustili a vyměnili ho čistě jen za podkrovní bydlení. V takovém případě pro vás o to více platí, že byste si měli nastudovat základní informace. Bydlení v podkroví totiž nemusí vyhovovat každému. Pojďme se společně podívat na výhody a nevýhody tohoto stylu, které v sobě podkrovní život ukrývá. Jedině tak si můžete následně vypočítat, zda se vám investice vyplatí či nikoliv. Začněme s výhodami, které vám může bydlení v podkroví nabídnout. V první řadě jsou to bezesporu prvky.

Jedinečné prvky podkrovního bydlení vám umožnuji dodat neomezenou nabídku výběru. Cihlové stěny nebo dřevěné trámy dodají interiéru jedinečnost, originalitu a krásu. V podkrovním bytě také budete mít daleko více světla než v klasickém interiéru. Právě tyto byty jsou vybaveny velkým množstvím oken, které do interiéru pouštějí světlo. V neposlední řadě se pak můžete těšit na větší soukromí a jednodušší vybavenost. K jedné stěně nedáte nábytek, a to z toho důvodu, že je zkosená neboli šikmá. Na výběr tak máte pouze opačnou stěnu.

Nevýhody se vám už líbit nebudou!

Co se týče nevýhod, musíte počítat s tím, že jakýkoliv rachot, který se týká střechy uslyšíte o to více. Máme tím namyslí převážně déšť nebo bouřky. Dále je nutné se smířit s tím, že v létě bude v prostorách větší teplo. Bydlení pod střechou je z tohohle hlediska nepraktické. Na závěr je dobré zmínit, že v momentě, kdy budete chtít umístit nábytek pod šikmou část, musíte si jej nechat vyrobit na zakázku neboli na míru. V konečném důsledku vás tak vybavení domácnosti může vyjít dráž. Záleží na vás, jak chcete nábytek umístit a s čím se spokojíte.

Související:  Bydlení pro starší lidi: Panelové seniorské domy s veškerou péčí

Úplně posledním bodem je fakt, že budete muset podkrovní byt častěji opravovat nebo rovnou rekonstruovat. Bydlení v podkroví neustále pracuje, vzhledem k tomu, že jsou zde teplotní rozdíly a pracují zde klimatické vlivy. Vše je ovšem o zvyku, a pokud tedy tomuto stylu bydlení dáte šanci, během krátké doby si na něho zvyknete. Následně jej budete nejenom obdivovat, ale také se už nebudete chtít vrátit do původního bytu nebo rodinného domu. Je potřeba dát tomu opravdu čas. Jestliže to vzdáte brzo, nebude se vám podkrovní bydlení líbit nikdy.

Romantika na prvním místě?

Zkuste se více zamyslet nad výhodami. Právě ty vám pomohou začátky v podkrovním bydlení lépe zvládnout. Snažte se tedy zacílit na více světla, snadnější rozdělení prostoru a větší soukromí. To ocení převážně romantici, kteří chtějí svou polovičku překvapit. Na závěr si snadněji pohrajete s výběrem barev. Do podkroví můžete zvolit i takové barvy, které by v jiných případech nepřicházeli v úvahu. Na mysli máme převážně tmavší odstíny.