V zimě hrozí úrazy

Po hezčí půlce roku přichází období, kdy budou častěji pochmurné a deštivé dny, později vystřídány mrazem. Námraza na chodnících i na vozovkách netěší nikoho. Sníh možná potěší děti, stavět sněhuláka bavilo v mládí i nás, ale bílá přikrývka skrývá mnohé nástrahy. Jak se s touto polovinou roku vyrovnat zejména ve městech?
 

Tak jak jsme přezuli auta do zimních gum, lepší adhezi potřebují i ​​naše boty. Hrubší podrážka s hlubokým dezénem nás podrží na kluzkém sněhu, ale potřebujeme také to, aby nás boty hřály na nohy. Takže hrubší materiál a pokud možno alespoň na kotníky.

Nejhorší bývá ranní cesta do práce. Nezřídka nejsou chodníky ještě uklizené od noční nadílky sněhu a posypané drobným kamenivem proti uklouznutí. I když máme úrazové pojištění, lepší je v takových chvílích dávat si pozor, kam stoupáme a v případě, že jedna strana ulice je osvětlená ranním sluncem, raději projít opatrně přes cestu a pohybovat se po méně rizikové straně ulice.

chodník v zimě

Některé prodejny nabízejí různé návleky na boty, které zlepší přilnavost obuvi k zledovatělém chodníku. V nouzi pomohou i staré ponožky, které navléknete na boty a po přejítí špatně udržovaného chodníku je opět složíte. Může to vypadat divně, ale je to vždy lepší, než po pádu na ledě skončit v chirurgické ambulanci.

Jsou chvíle, kdy se vyplatí jít raději vedle chodníku, než po něm. Tráva, i když s námrazou, je méně kluzká, než chodník, připomínající sklo. Jen nevstupujte do vozovky. Pamatujte si, že tak, jak se vám klouže na chodníku, klouže se i autům na silnici a jejich řidiči nedokážou včas reagovat na nedisciplinovaných chodce tak, jako v létě na suché vozovce.

Pokud se ráno vzbudíte do bílého dne, ještě vždy máte možnost objednat si úrazové pojištění online a jít do města s vědomím, že i když by se něco přihodilo, nezůstanete ve štychu.



Související:  Zařiďte si tělocvičnu v bytě