Tag větrání

To je hukot!

Letní dny bývají ve městě horké, a i když zateplení brání ohřívání konstrukce paneláku, dříve nebo později jsou zdi bytovky teplé a i vevnitř bytu začíná být nesnesitelně. Přes den se větrat nedá a tak zůstává jediná možnost. Otevřít okna na noc a pokusit se trochu byty ochladit.

Více..

Tipy na zápach z cigaret aneb jak se ho zbavit

Pronajímáte byt nájemníkům a po čase zjistíte, že vám v něm lidé kouří? Ať už samotní nájemníci nebo jejich návštěva? Smrad se nedá vydržet? Kromě toho byt pronajímáte vybavený a máte strach z toho, že se smradu jen tak nezbavíte? Nezoufejte, existuje několik možností, jak se nepříjemného zápachu zbavit během pár dnů. Počítejte však s tím, že se tento proces neobejde bez menších investic. Na druhou stranu se jedná o přírodní řešení, jež zakoupíte prakticky v jakémkoliv obchodě. Pojďte s námi nakouknout na zajímavé tipy.

Více..

Nižší teploty v bytě

Čas ubíhá neuvěřitelnou rychlostí, a tak je potřeba být neustále připraven na různá roční období. Ačkoliv je jaro, není od věcí se již začít připravovat na léto. Pokud vás každým rokem trápí vysoké teploty v bytě, pak s nimi musíte zatočit. Víte, jak se dá teplota v bytě snížit? Jestliže ne, máme pro vás několik tipů. Pomocí těchto tipů docílíte nižší teploty. Netvrdíme, že vám všechny tipy pomohou k tomu, aby vám nebylo horko, ale rozhodně stojí za to, je vyzkoušet. Budete-li se držet níže uvedených tipů, můžete se následně těšit na nižší teploty.

Více..

Plastová okna těsní dobře

Nejčastějším důvodem pro výměnu starých oken nejen v paneláku je jejich těsnost. Paradoxně je těsnost nových oken i nejčastější příčinou nových problémů, které se objeví po jejich výměně. Ani v předvánočním čase, který poznamenává intenzivně pečení a vaření, byste na to neměli zapomínat. Nezapomínejte větrat.
 

Více..

Pěstujete doma sazenice? Nezapomeňte větrat

Pěstování sazenic ze semen je častou jarní aktivitou mnohých panelákových zahrádkářů. Na jaře je zem venku ještě studená, aby se v ní dala přímo pěstovat zelenina. Proto se semena sejí do výsadbových nádob a pěstují za oknem. Papriky asi čtyři měsíce před výsadbou venku, rajčata asi dva měsíce před tím, než se dostanou do záhonů. A po celou dobu musí být pravidelně zavlažované. S tím souvisí i jeden problém, který bychom neměli podcenit.

Více..

Je čas nasadit síťky na okna

Po tuhé zimě nastoupila krátké, zato intenzivní jaro a teploty venku prudce stoupají. Přes den přesahují dvacítku stupňů a to znamená, že se příroda rychle probouzí. Kromě toho, že rozkvetly první jarní květiny, stromy raší a tráva začala opět růst, to představuje ještě jeden problém. Spolu s rostlinstvem se probouzí i živočišná říše. Ve vzduchu se objevuje první hmyz.

Více..

Když kape voda v koupelně

Kapající kohoutek v koupelně je problém, ale když vám voda kape přímo v rozvodném jádru, tak máte skutečný problém. Nedávno taková „událost“ postihla i náš byt v paneláku. Naštěstí to bylo ráno v pracovní den, tak vyřešení problému nebylo náročné a ani nám to nezpůsobilo žádné škody, na rozdíl od sousedů nad námi. A na konci všeho další sousedka pochválila mou polovičku, jak vše bravurně zvládla. Co dělat, když vás vytápí soused?

Více..

Jaký mráz byl dnes v noci?

Předpověď počasí nás dokáže nezřídka potrápit. Nejprve tím, jak vysoké/nízké teploty jsou předpovězeny, podle ročního období, a pak tím, jaké teploty se skutečně vyskytovaly. Když se ráno probudíme a podíváme se na teploměr, vidíme aktuální teplotu. Zejména v zimních měsících nás může zajímat, jaká nejnižší teplota v noci byla venku. Umíme zjistit, jak chladno bylo tuto noc?

Více..

Byty je nutno větrat i v zimě

Nezbytnost větrání si uvědomujeme asi všichni, ale nejvíce se v bytovkách větrá v létě. Paradoxně tehdy, když je venku teplejší vzduch, jako v bytech. V zimě, kdy venku mrzne, mnoho lidí nevětrá, protože si myslí, že by si vyhnali teplo z bytu. Ale vzduch v bytě není jen o teplotě vzduchu. Pokud si nechcete přivodit problémy, měli byste svůj byt větrat i v zimních měsících.

Více..

Trápí vás vlhké zdi?

Problém vlhkého zdiva trápí možná víc objektů, než by se na první pohled mohlo zdát. Zatímco u nových staveb je vlhkost zdiva pouze otázkou čerstvosti stavby nebo poruchy při zakládání stavby, u starších budov je to výsledek používání méně kvalitních materiálů v minulosti nebo skončení životnosti některých konstrukcí. V každém případě je však třeba nadbytečnou vlhkost odstraňovat, aby se předešlo dalším škodám na stavbách a jejich interiérech.

Více..