Zimní slunce může být ostré

Jižní okna v paneláku dělají starosti obyvatelům bytů zejména v létě. Zabránit přehřívání bytů v letních měsících pomohou žaluzie. A přestože se může zdát, že na podzim a v zimě může být výhodné, když nám sluníčko pomáhá ohřívat byty, ostré slunce může být i na přítěž. Proto jsou důvody pro používání žaluzií na oknech i v zimních měsících.

V létě bývá slunce přes den vysoko na obloze a tak nesvítí dále, než jen v bezprostředním okolí oken. Stíní mu samotná zeď paneláku nebo balkon. Zato v zimním období je slunce na obloze mnohem niže a proto svítí hluboko do pokojů vždy, když jsou okna nebo balkon otočené na jih ale i na jihovýchod či jihozápad. A to může být často problém. Problém, který se dá snadno řešit.

Venkovní žaluzie jsou běžné spíše na budovách úřadů nebo institucí. Právě proto, aby účinně bránily nepříjemnému svitu slunečního světla do místností, kde se během dne pracuje s počítači a špatně směrované světlo by tuto práci velmi ztížilo, pokud ne znemožnilo. I proto se začaly venkovní žaluzie používat také na obytných domech.

Mnohem snadněji na montáž v rodinných domech nebo bytech jsou vnitřní žaluzie. Bývají běžnou součástí dodávky nových plastových oken, ale bez problémů se dají nasadit i na starší okna. Stíní každé okenní křídlo zvlášť změnou nastavení sklonu jednotlivých hliníkových lamel. Umíte nimi přesně naregulovat, kolik denního světla chcete do bytu pustit a do které části místnosti, aby vás nepříjemné světlo nerušilo při práci nebo odpočinku, ale abyste měli pohodu v pokoji.

žaluzie na okně

Ovládat vnitřní žaluzie můžete buď řetízkem nebo tyčí, dle svého výběru. Zvolit lze i z několika barevných úprav žaluzií, takže budou ladit nejen s barvou okenních rámů, ale i se stěnami či zařízením místnosti. Jejich montáž je otázkou pár desítek minut a nevyžaduje žádné stavební úpravy. Montážní firma si zaměří každé okno a za pár dní už můžete mít ve svém bytě příjemnou atmosféru bez ohledu na roční období a polohu slunce na obloze.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..