Zimní pneumatiky pro vaši bezpečnost

Ani konec léta nemusí znamenat konec vašich rodinných výletů. Návštěvy muzeí, zámků nebo hradů mohou pokračovat dál. Jen nesmíte zapomínat, že kromě teplých kabátů pro sebe si musíte pořídit také zimní pneumatiky pro vaše auto. Nejen proto, že pneumatiky s označením M + S nebo sněhové vločky předepisuje zákon, ale také proto, že tyto pneumatiky významně zvyšují vaši bezpečnost.

Čechy jsou členitá krajina a úplně jiné povětrnostní podmínky panují v jednom dni při Moravě a jiné pod Šumavou. Proto když jedete autem dál, než do sousedního města, musíte v zimním období počítat se změnami počasí a tím i se změnou jízdních vlastností automobilu. Zákon na to pamatuje tím, že definuje interval od 1. listopadu do 31. března. Pokud je tehdy na vozovce souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, nebo lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy může vyskytovat souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, může řidič osobního motorového vozidla toto vozidlo užívat, pouze pokud má na všech nápravách nainstalovány zimní pneumatiky. Pneumatiky s označením „zimní“ mají nejen specifický vzorek, který zlepšenou adhezí podporu zejména brzdění na sněhu a ledu, ale i trakci, která nám umožňuje pohnout se kupředu.

retezy

Schopnosti zimních pneumatik jsou ale kromě dezénu podpořené i směsí, ze které jsou vyrobeny. Ta je při nižších teplotách měkčí, než letní pneumatiky a proto i když není vozovka pokryta čerstvým nebo uježděným sněhem, jen je asfalt zmrzlý, na zimních pneumatikách je jízda bezpečnější. Pokud své auto na zimu neodstavíte do garáže, ale jezdíte s ním, zimní pneumatiky jsou nejen výhodou, ale nezbytností.

Jak si vybrat ze široké nabídky zimních pneumatik? Bez obav můžete sáhnout po pneumatice z domácí produkce a zvolit správný rozměr pro vaše auto podle technického průkazu. Už z pohledu na dezén zimní pneumatiky je jasné, že se bude dobře chovat na čerstvém i uježděném sněhu a poradí si i s vodou na cestě.
Označení:  

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..