Zasněžená zahrada

Když máte zahradu za městem nebo na vesnici, většinou v zimě nemáte důvod do ní chodit. Pěstovat se nic nepěstuje, úroda je už dávno obraná a přípravné práce na novou sezónu zeleniny a ovoce ještě nezačaly. Ale i tak vám vaše zahrada může přinést zajímavé zážitky. Procházka zimní zasněženou zahradou je balzámem na duši a potěší vás nejen tehdy, pokud jste amatérský fotograf. Rozhodně doporučujeme takovou procházku absolvovat.

Zatímco v létě je vegetace v plném proudu a olistěné stromy i keře výrazně snižují viditelnost v zahradách a vytvářejí přirozenou bariéru, v zimě je všechno jinak. Větve bez listů nebrání dalekým výhledům a bílou sněhovou peřinou pokryté plochy evokují panenskou čistotu.

sníh na zahradě

zasněžená zahrada

Procházka čerstvým sněhem nemusí být zcela snadná, zvláště pokud máte pozemek do svahu. No ale kdo z vašich sousedů v paneláku má na svém pozemku svou vlastní sáňkařskou dráhu?

zasněžená zahrada

Procházka zasněženou zahradou přináší uklidnění na duši a je to také skvělým tělocvikem. Sníh na plotech i na větvích stromů vytváří zajímavé obrazce a za plotem můžete v sněhu najít i stopy zvěře. V našich končinách se nejčastěji jedná o stopy srnek, ty větší patří jelenem a Lani.

sníh a zahrada

Sem tam se v sněhu objeví i stopy lišky a samozřejmě blízko stromů je sníh plný stop zpěvných ptáků, které zde hledají potravu. Sníh ale nemá jen estetickou funkci. Jednak vrstva sněhu izoluje, chrání půdu a rostliny v ní před nadměrnými mrazy. A také je sníh zásobárnou vláhy. Tím, že se během oteplení pomalu spouští, dovoluje vodě pomalu vsáknout do půdy, aniž by rychle odtekla z území.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..