Výhody a nevýhody života v panelovém domě

Žijete v panelovém domě? Nebo jste neměli možnost prozatím zažít tuto zkušenost, ale situace vás dohnala k tomu, že se musíte odstěhovat ze svého rodinného domu? Ať je příčinou jakýkoliv problém, představíme vám výhody a nevýhody, které s sebou přináší život v panelovém domě. Následně se sami musíte rozhodnout, zda se do bytu v panelovém domě přestěhujete či nikoliv. Na druhou stranu má tento život také své výhody. Jak jsme již naznačovali, dozvíte se i o nich.

Výhody v panelovém domě

V první řadě začneme s výhodami. Ta vůbec největší výhoda spočívá v ceně. Život v panelovém domě je méně nákladný. Vlastníte-li rodinný dům, musíte počítat s tím, že dříve nebo později do něho budete muset investovat finanční prostředky. Problémů u rodinného domu mohou spočívat na každém rohu. Představte si, že bude potřeba udělat novou střechu. V takovém případě vás oprava vyjde na nemalé finanční prostředky. Žijete-li v panelovém domě, platíte měsíčně určitou částku, která je pojmenována jako fond oprav.

Z této částky se poté provádějí různé opravy. Jestliže se jedná o větší panelový dům, tím jsou svým způsobem náklady nižší. Druhá výhoda je úzce spojená s tou první. Jedná se o údržbu, jako takovou. V rodinném domě si musíte provádět vše sami. Nestačí jen otočit kohoutkem u topení a poté vyčkávat na teplo. To vám v panelovém domě nehrozí. Vše je tak daleko jednodušší. Platí to i u jiných činnostech, včetně odklízení sněhu v zimním období. V neposlední řadě panelové domy nabízejí lepší občanskou vybavenost. Veškeré služby, obchody a instituce tak máte v blízkostí svého domova.

Nevýhody v panelovém domě

Nyní se podíváme na nevýhody života v panelovém domě. Říkáte si, jaké mohou být nevýhody? V předchozím odstavci jsme podle většiny z vás vyjmenovaly veškeré výhody života v panelovém domě. Existuje snad nějaká chyba, která může být považována za nevýhodu? Věřte nám, že ano. První nevýhodou je soukromí. S tím bohužel u bydlení v bytě musíte počítat. Jestliže bydlíte v rodinném domě, můžete si hudbu pouštět nahlas i v pozdních hodinách. To vám bohužel neprojde ve chvíli, kdy se stěhujete do bytu v panelovém domě.

Tady musíte na hlasitou hudbu, hádky nebo jiné činnosti zapomenout. Jednoduše řečeno se musíte řídit pravidlem, že od večerní desáté hodiny začíná tzv. večerka. Kromě toho vše, co si v rodině říkáte hlasitěji mohou slyšet vaší sousedé. Zvlášť v momentě, kdy se nějaký soused nachází na chodbě panelového domu. O to více uslyší každé vaše slovo. Ztráta soukromí ovšem nepatří mezi jediné nevýhody. Stěhujete se do panelového domu bez výtahu? Navíc do vyššího patra? Počítejte s tím, že se zapotíte. Zapomenete-li klíče nebo peněženku, budou vás kroky navíc stát nemalé úsilí


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..