Volíme barvy pro jednotlivé místnosti, včetně vybavení

Barvy jsou pro interiér bytu velice důležité. Pokud nevíte, jaké barvy můžete mezi sebou kombinovat, pak si tento článek přečtěte rozhodně až do samotného konce. Poradíme vám, jaké barvy lze využívat a jaké jsou naopak vhodné pro Feng Shui bydlení. Jestliže toužíte po Feng Shui bydlení, je potřeba při zařizování myslet nejenom na barvy, ale i vybavení a prostor. Všechny tyto prvky tvoří tuto variantu bydlení. Vraťme se však zpět k barvám, protože u nich je důležité začít. V momentě, kdy se stěhujete do nového bytu nebo rodinného domu, dostáváte se do jisté výhody. Interiér je totiž prázdný.

S barvami musíte začít jako první

Prázdný byt se lépe maluje. Nemusíte stěhovat žádný nábytek nebo jej jinak přemísťovat, abyste se dostali k nejmenším detailům. Před nastěhováním si tedy vymalujte váš byt nebo rodinný dům podle svých představ. Teprve poté začněte se stěhováním. Začít můžete v předsíni. Tu vymalujte příjemnou barvou. Jde o místnost, kterou uvidíte ve chvíli, kdy přicházíte do bytu nebo domu. Jakmile otevřete vchodové dveře, měli byste mít rázem pocit bezpečí a klidu. K ideálním barvám patří například žlutá nebo oranžová. Tyto barvy jsou navíc často používané i v metodě Feng Shui.

Následně se můžete pustit do vybavování předsíně. Předsíň by měla být dostatečně prostorná na to, aby vám umožňovalo volný průchod. K základnímu vybavení patří komoda, botník a menší skříň, která bude obsahovat věšáky na pověšení bund a mikin. Nemusí se nutně jednat o skříň, stačí botník spojený s věšáky. I takový kus nábytku se dnes běžně prodává a ušetří vám spoustu místa. Máte-li menší předsíň, sáhněte po této variantě. Nyní přejděme do kuchyně. Tady je vybavení s největší pravděpodobností předem jasné. Jak je to ale s barvami? V kuchyni si lze v dnešní době více pohrát.

Kuchyň aneb jakou barvu zvolit?

Přemýšlíte nad tím, jakou zvolit barvu pro kuchyň? Co takhle více kombinovat barvy a zkusit i něco odvážnějšího? Vhodnou kombinaci je například červená a černá, popřípadě černá s bílou. Záležet bude na tom, jak odvážní jste. Chcete-li mít výjimečné barvy v kuchyni? Pak je první varianta rozhodně tou správnou pro vás a vaše vaření. Jestliže navíc máte moderní kuchyň, která si prošla rekonstrukcí je dobré ji nakombinovat podle ostatního vybavení. Kuchyňská linka se dá dnes vytapetovat, takže změnu barvy provedete během velmi krátké chvíle.

Z předsíně máme blízko ještě na záchod a koupelnu. Tyto dvě místnosti proveďte ve stejné barevné kombinaci. Nikdo se nebude zlobit, jestliže je barevně sladíte s předsíni. To platí i o samotném vybavení, ke žluté a oranžové barvě lze využít prakticky jakákoliv jiná barva. Proč tedy koupelnu a záchod nenechat vybavit klasickým bílým koupelnovým nábytkem? Přejděme teď na obývací pokoj. Co takhle ponechat červenou barvu z kuchyně, ale dodat k ní tmavě šedou? Alespoň bude skvěle tato místnost ladit s kuchyní a nebudete tak mít v bytě nebo rodinném domě několik barev.

Dětský pokoj nebo ložnice? Královská modrá nikomu neublíží!

Poslední místnosti je dětský pokoj nebo ložnice. Tady volte barvy takové, abyste se v místnosti cítili šťastně a dokázali v ní mimo jiné i usnout bez větších problémů. Co se týče barev, doporučují se jemné barvy. Jestliže ale nemáte problémy s usínáním, sáhnout lze i po královské modři. Nábytek následně volte do tmavě šedé nebo bílé barvy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..