Velká radost za málo peněz

Vždycky jsem toužila po tom, abych měla v pokoji červené stěny. Jak jsem však jednou četla v „moudré knize“ feng sui červené stěny nepůsobí příznivě na spánek, protože mají povzbuzující účinek, a tedy opačný efekt, jaký bychom chtěli. Červená je však mou oblíbenou barvou, a tak jsem jí ve svém pokoji nezůstala nic dlužná.

Pokoj pro mladou holku musí mít šmrnc. Žádná nechce, aby k ní přišli kamarádky a fádně „zírali“ na bílé zdi. Ano, i moje stěny jsou bílé, ale fádní určitě ne. Pokud vašim dětem nechcete dovolit plakáty na stěnách přilepené izolačkou, která by mohla porušit nátěr, udělejte jim radost a pár těch plakátů dejte zarámovat. Nemusí to být hned rám z bukového dřeva, v současnosti se dají koupit levné náhražky, které sestávají z obyčejné dřevěné desky, na které je sklo. Plakát se zastrčí dovnitř, připevní svorkami a obraz je na světě. Najdete je například v prodejnách s nábytkem.

Dalším tipem, kterým se dá vylepšit pokoj, jsou polštáře. Ne ten jeden velký, na kterém se spí, ale tisíce malých. Dobře, tisíce by se nám do pokoje nevešli, ale čtyři nebo pět velkých, měkoučkých polštářů v oblíbené barvě potěší srdce každé děvy a rozzáří nejen její oči, ale i celý pokoj.

Nejvýraznějším doplňkem pokoje jsou záclony. Někdo si možná řekne, že záclony jsou přežitek, kdo by se o ně staral a věčně je pral nebo je kupoval za drahé peníze. Nemusíte. Stačí jít do nejbližší galanterie nebo prodejny s metrážním textilem, koupit metr-dva krásné látky a pověsit na okno. Moderní jsou svěží letní barvy, které propouštějí dostatek světla a zároveň působí elegantně. Klidně na ně pověste korálky, sušené kvítky nebo motýlky z přírodních materiálů, které dostanete koupit v každém květinářství.

A poslední tip na závěr: vonné svíčky nebo tyčinky ve správně sladěných barvách vytvoří dojem příjemné pohody a navodí voňavou atmosféru domova.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , , , ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..