úklid

Vánoce se blíží: Uklidíte si sami nebo si pozvete profesionály?

S blížícími se Vánocemi už jistě mnohá hospodyňka přemýšlí nad vánočním úklidem. Jenže kde na něj získat čas a energii? Pracovní povinnosti nám bohužel stále více a více zasahují do soukromého života. Proto si někdo možná položí otázku, zda si na předvánoční úklid raději nepozvat profesionály. Jaká pro a proti má úklid svépomocí a profesionální služby? Zkusme se nad tímto tématem trochu zamyslet.

Do bytu bych si nikoho nepustil

Jedním z argumentů, proč raději uklízet sám, je strach, kdo mi to vlastně vleze do bytu. Nebude to nějaká pochybná existence nebo dokonce zloděj či tipař pro vylupování bytů? A i když to bude slušný člověk, nezničí mi něco? Nebudu muset nakonec naopak já uklízet po něm? Tyto obavy ale mít nemusíte.

Seriózní úklidové firmy chtějí po svých zaměstnancích výpis z rejstříku trestů a také jim dávají instruktáž jak zacházet s úklidovou technikou i s nejrůznějšími saponáty a chemickými přípravky běžně používanými při úklidu. Za jejich chování i práci potom ručí, nemělo by tedy hrozit, že vám zaměstnanci firmy něco odcizí nebo zničí. Pokud už k něčemu takovému výjimečně dojde, firma vám škody musí uhradit.

Samozřejmě je třeba si oslovovanou firmu předem prověřit. Ideální je získat na ni nějaké reference, například od známých, kterým důvěřujete. Pokud je ale pro vás představa, že se vám někdo cizí hrabe v bytě přesto nesnesitelná, nezbude vám, než se při úklidu spolehnout na své vlastní síly.

Na byt 2+1 počítejte se třemi tisíci

Musíte si také ujasnit, zda vůbec máte peníze na to, abyste předvánoční úklid zaplatili. Kolik jste ochotni do čistého a lesknoucího se příbytku ochotni investovat? Za generální úklid, který zahrnuje i mytí oken a jejich rámů, čištění koberců strojem, napastování parket, vyčištění čalounění křesel a pohovek, mytí žaluzií, voskování nábytku a další práce, zaplatíte minimálně 3000 Kč. Firmy také uvádějí ceny za úklid různě, buď v hodinové sazbě (například 150 Kč či 170 Kč za hodinu práce jedné osoby) nebo také v metrech čtverečních prostoru, který se uklízí (například od 15 Kč za m2, ovšem minimální cena zakázky do 20 m2 prostoru je v tomto případě 1500 Kč včetně zahrnuté dopravy). Pokud máte garsonku, můžete se vejít do zmíněných 1500 Kč. U bytu 2+1 dvojnásobné rozlohy už počítejte minimálně se zmiňovanými třemi tisícovkami. Výhodou je, jste-li stálými zákazníky firmy, potom můžete získat zajímavé slevy.

Pečlivý výběr se vyplatí

Chcete-li při úklidu ušetřit, můžete se poohlédnout po někom ve svém okolí, například na doporučení známých. Výhodou je nižší cena kolem 100 Kč za hodinu práce dotyčné osoby. Na druhou stranu, pokud se vám v bytě něco rozbije nebo ztratí, vymáhání náhrady škody bude složitější než u firmy, jejíž zaměstnanci mají ve smlouvě hmotnou odpovědnost. Tedy pokud známý či známá na úklid, jedině někdo 100% důvěryhodný.

obyvak

U firem si uklízečky testují, zjišťují si reference z předchozích pracovišť, proto zde vyšší cenu za jejich práci kompenzuje právě záruka za její kvalitu a bezúhonnost a důvěryhodnost lidí, kteří ji provádějí. Rozhodnutí je tedy na vás, pokud už si ale chcete profesionály na úklid pozvat, vyplatí se skutečně pečlivý výběr.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


2 komentářů ke Vánoce se blíží: Uklidíte si sami nebo si pozvete profesionály?

  • Pavel  napsal:

    No… přesně jak píšete v prvním odstavci, taky jsem měl obří obavy z těchto věcí. Ostatně mě přesvědčila až manželka. Bydlíme v Brně a našla si firmu na úklid domácností. Máme 3+1, s tím, že jeden pokoj jsme uklidit nechtěli a vyšlo nás to do 2000 Kč. Ale musím uznat, že jak se mě do toho nechtělo tak to opravdu není zlé. Ušetřilo nám to dost času, který jsme s manželkou využili jinak. Jako jo, příště to dáme znova.

  • Bára  napsal:

    Já jsem firmu na úklid ještě nezkoušela..používám HG čističe a jsem maximálně spokojená. Mají několik speciálních prostředků a všechny dělají to, co mají – čistí! Už nikdy nic jiného nehodlám používat na úklid.

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..