Usnadněte si žehlení

Žehlení nepatří k činnostem, která by byla oblíbená, ale zato je to práce opakovaná a v domácnosti častá. Všichni chceme chodit do školy nebo do práce v čistém a vyžehleném oblečení, které nejen dobře vypadá, ale se v něm i dobře cítíme a proto i lépe pracujeme. Proto každá maličkost, která nám pomůže žehlit lépe a snadněji, se počítá. Představujeme šikovného pomocníka do domácnosti za pár korun, který žehlení výrazně usnadní.

Základem pro žehlení, kromě dostatku prádla, je kvalitní žehlička. Záleží na vašem vkusu, zda dáváte přednost povrchu žehlicí plochy z keramiky, teflonu nebo leštěného nerezu. Zda žehlíte na sucho nebo prádlo během žehlení napařujete nebo kropíte. Moderní žehličky nám toto všechno umožňují.

Dalším důležitým předpokladem pro kvalitní žehlení je dostatečně velká rovná plocha. Mnoho lidí žehlí na stole, přes který si přehodí deku a bílou plachtu, jiní zase využívají skládací desku na žehlení, kterou dostat koupit v různých šířkách. Deska má tu výhodu, že nemusíte odklízet stůl a po dožehlení ji složíte a uklidíte, abyste ji neměli několik dní na očích.

napinak potahu na zehleni

Pokud používáte desku na žehlení, zcela určitě máte na ní textilní potah, abyste ochránili její povrch před mechanickým poškozením. A právě tento potah nám občas dokáže žehlení znepříjemnit. Potáhnete těžší kus oděvu po desce a potah pod ním se vám skrabatí. A když si to nevšimnete a přežehlíte plochu nad pomačkaným potahem, ošklivé vlnky se vám prožehlí i na oděv.

Právě volnému „pobíhání“ části potahu žehlícího prkna po něm mají zabránit napínáky potahu. Dostanete je koupit v různých supermarketech, baleny jsou po tři kusy. Na zadní straně krabičky bývá samolepka s českým návodem a rozměry. Doporučujeme doma si změřit šířku své desky a napínáky vybírat tak, abyste nemuseli využívat krajní hodnoty, uvedené na obalu. Bílý pás z pryže je pružný, ale na svých krajních hodnotách velmi ne.

Pomocí tří klipů napnete potah na spodní straně žehlicího prkna a ten se přestane spolu s prádlem posouvat a ničit vám nervy při práci. A možná se vám pak žehlení i zalíbí a stane se vaší oblíbenou domácí povinností.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..