Udělejte si fotoknihu své zahrady

Trávíte svůj volný čas mimo zdí paneláku, chodíváte do přírody? Pokud je vaším koníčkem zahrádkaření, jistě souhlasíte se mnou, že zahrada se neustále mění. Na jaře se v ní probouzí život, který v létě kypí naplno, aby nás podzim překvapila bohatou úrodou a pestrými barvami a v zimě nám poskytuje pohled na klidné zasněžené plochy zdánlivě bez života.

Ale ne jen v průběhu roku, pod vlivem střídajících se ročních období, prochází zahrada změnami. Zahrada je živý organismus, který se neustále vyvíjí a probíhá v něm koloběh života. Pokud jste na podzim zasadili nové ovocné stromky, už za rok budou vypadat úplně jinak a za pár let si korunami zaberou veškerý volný prostor. Pokud máte starý strom uprostřed zahrady, po ukončení jeho pouti na tomto světě se najednou uvolní prostor a zahrada zase bude vypadat úplně jinak.

Tyto změny dokáží být tak výrazné, že během několika let vaše zahrada úplně změní svou tvář. A možná i sami rozhodnete, že místo trávníku začnete pěstovat svou vlastní zeleninu nebo že vysadíte keře drobného ovoce. Možná jste zatoužili po místě k odpočinku a vybudujete malý altán či pergolu, jejíž okraj může zdobit i ve velké žáru stínit pnoucí se révou.

posečeno

Zahrádka může měnit svou tvář nejen z měsíce na měsíc, ale také z roku na rok. Je to znak vaší práce a prezentace jejích výsledků. Přitom nelze říci, že nyní je krásnější, než před lety nebo že nyní je lepší, než byla v minulosti. Je prostě jen jiná. No vždy pěkná a vždy vaše.

Proto byste během práce v zahradě neměli zapomínat zvěčnit si zajímavé pohledy na ni. Fotografujte, co děláte, co pěstujete a co se vám povedlo. A aby vaše fotky vaší krásné zahrady neskončily na dně vašeho digitálního archivu, zkuste vybrat nejzajímavější záběry a sestavit z nich fotoknihu. Sami si vždy budete moci připomenout, jak se vaše zahrada vaší zásluhou vyvíjela a když přijde návštěva, můžete se pochlubit tím, jak trávíte svůj volný čas v lůně svého kousku přírody.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..