Trápí vás vlhké zdi?

Problém vlhkého zdiva trápí možná víc objektů, než by se na první pohled mohlo zdát. Zatímco u nových staveb je vlhkost zdiva pouze otázkou čerstvosti stavby nebo poruchy při zakládání stavby, u starších budov je to výsledek používání méně kvalitních materiálů v minulosti nebo skončení životnosti některých konstrukcí. V každém případě je však třeba nadbytečnou vlhkost odstraňovat, aby se předešlo dalším škodám na stavbách a jejich interiérech.

Vlhkost, kterou stavební konstrukce do sebe natáhnou, se z nich dostává vysušováním. To probíhá tak, že se voda ze stěn vypařuje do okolního vzduchu až do úrovně, kdy je vzduch schopen tuto vlhkost přijímat. Hladina vlhkosti vzduchu je limitována množstvím vody ve vzduchu ve formě par a teplotou vzduchu. Pokud chceme podpořit vysušování zdí a další přijímání vlhkosti vzduchem, je třeba vodní páry ze vzduchu odebírat. S tím nám pomáhají instalované odvlhčovače vzduchu. Buď pomocí vestavěného kompresoru nebo absorbční technologií vysušují vzduch a tím mu pomáhají přijímat další vlhkost ze stavebních konstrukcí.

U starších staveb je často poškození základových konstrukcí málo významné z hlediska statiky a pevnosti konstrukce, takže se investice do jejich oprav nevyplatí. No průnik vody může být nepříjemnou součástí této poruchy. Jednodušším a současně levnějším řešením je použít odvlhčovače vzduchu a prostory v budově tímto způsobem vysušovat. Kondenzát získaný ze vzduchu je možné odvádět hadicí do kanalizace.

Tento způsob vysušování je vhodný pro sklepní prostory starších cihlových bytových domů. Mnohé z nich, původně určené pro uskladnění paliva do lokálních topidel v jednotlivých bytech, se dnes již nevyužívají, ale vyžadují si pozornost majitelů bytů, pokud nechtějí poškodit základy domu, ve kterém mají své byty.

Nechcete nebo nemůžete udělat kompletní rekonstrukci základů a sklepů starých domů? Trápí vás pronikající voda? Využijte odvlhčovače vzduchu a prodlužte životnost těchto staveb.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , , ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..