Tapety s motivy pro správnou barvu interiéru

Je pochopitelné, že ne vždy se člověku chce malovat. Zvlášť tehdy, kdy už maluje po několikáté a celý proces následně vydrží jen pár let. Pokud si chcete ulehčit práci a toužíte i přes to po krásném interiéru, řešení je několik. My se však podíváme na to, které se v posledních letech posouvá dopředu, protože je čím dál tím více oblíbenější. Řeč je o samolepících tapetách, které do interiéru přináší nemalé výhody. Samozřejmě samolepící tapety neslouží pro vyplnění všech zdí. Jestliže jste na to mysleli, měli byste tento proces urychleně opustit. Nevypadalo by to totiž příliš hezky.

Malování se nevyhnete, ale ušetříte si práci

Malování se nevyhnete ve sto procentech. To svým způsobem tak úplně ani nejde. Můžete si ale pomocí samolepících tapet ušetřit práci a čas, který byste jinak investovali do vymalování všech zdí. Pokud si vyberete vhodnou samolepící tapetu, můžete s ní vytapetovat maximálně dvě zdi, aby byl poměr stěn dvě ku dvěma. Daleko hezčího interiéru ale docílíte tehdy, kdy samolepící tapetu umístíte pouze na jednu zeď, aby váš interiér nebyl přeplácaný.

Vzhledem k tomu, že se samolepící tapety staly oblíbené, máte na výběr několik tisíc motivů a záležet při výběru bude skutečně jen na vás. Ačkoli se tapety hodí i do obývacího pokoje nebo ložnice, největší dojem s nimi uděláte právě v dětském pokojíčku. Vaše děti si budou moci říct o motiv, který chtějí a pomocí společných sil tak můžete udělat dětský pokoj do jednoho stylu, včetně nábytku a dekorací. Děti jsou fanoušky převážně filmových a herních tématik, proč si tedy něco podobného nemohou zařídit u sebe v dětském pokojíčku?

Dětský pokojíček se samolepící tapetou

Teď už víte, jakou místností byste měli začít. Dětský pokojíček je tou pravou volbou pro vyzkoušení, jak by to celé v konečném důsledku mohlo vypadat. Jistě si při výběru tapety přijdou i děti na své. Jen buďte opatrní, abyste se při procesu nepohádali. Měli byste se stoprocentně shodnout na tom, jaké filmové nebo herní tématice dají přednost. Výhoda samolepících tapet spočívá v tom, že je stačí odtrhnout od jedné vrstvy a už je jen nalepíte na zeď. Ta by měla být vyčištěná a odmaštěná, jinak se vám proces lepení nemusí povést tak, jak byste si představovali.

Postupovat při lepení musíte opatrně, protože se vám v opačném případě začnou vytvářet bublinky. Musíte tedy postupovat krůček po krůčku. Rozhodně velkoplošnou tapetu neodlepujte celou, jinak ji můžete vyhodit hned ze začátku a jet si pro novou. Jestliže by se vám tento proces povedl, mohla by se vám tapeta zničit, což jistě nechcete. Odměřte si, odkud a kam by samolepící tapeta měla vést a důkladně si promyslete celkový proces.

Samolepící tapeta do obývacího pokoje a ložnice

Přecházíme na dvě místnosti, kde bude výběr tapety o něco horší. Děti v tom budou mít jasno velice rychle, ovšem to se nedá říct o vás. Mezi oblíbené téma patří například samolepící tapety s lesem, přírodou nebo mořem. Dosti bude záviset na tom, v jakých barvách máte stěny, nábytek a celkově dekorace. Dále se můžete zaměřit na roční období, jestli si zvolíte raději jaro, léto, podzim nebo zimu. Nemyslete si však, že měnit samolepící tapety dle ročního období bude jednoduché. To byste v žádném případě neměli dělat, právě proto si výběr opravdu dobře promyslete.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..