Substráty na balkoně dobře vymrznou

Jistě se už těšíte na jaro, kdy se balkony zazelenají novými rostlinami a později obarví podle květů, které vám na nich rozkvetou. Aby vaši letní radost z pestrobarevné nádhery na balkonech nekazili škůdci v truhlících, můžete udělat jedno opatření, prakticky zdarma již nyní. Vyhnete se tak pozdějšímu používání chemických přípravků proti ponravám a broukům v zemině, které by decimovaly vaše květiny či zeleninu. Stačí využít současné počasí ve svůj prospěch.

Mrazivé počasí můžeme považovat za problém, pokud chodíme časně ráno pěšky do práce nebo se nám těžko startuje auto před panelovým domem. Ale stejný mráz může být našim užitečným pomocníkem. Stačí, když si už nyní zakoupíme substráty pro pěstování balkónových květin nebo balkónové zeleniny a kapsy se zeminou vyložíme na balkon. Ta dokonale promrzne a s ní i všichni škůdci, kteří se v ní snažili přezimovat a na jaře se chystali vysávat nebo požírat kořínky našich mladých rostlinek.

kvetinac

Kapsy se substrátem na balkon nepokládejte na jednu hromadu, ale je rozložte tak, aby co největší plochou byly vystaveny okolnímu vzduchu. Tak zajistíte jejich dokonalé vymrznutí a tím vlastně i sterilizaci. Za pár týdnů bez obav můžete takovou zeminu použít pro výsev květin nebo balkónové zeleniny ze semen nebo později pro výsadbu sazenic z vlastní produkce nebo zakoupené v obchodech či na tržnicích.

Kapsy se substrátem stačí na balkoně nechat jen pár nocí. Mráz pod deset stupňů Celsia dokonale očistí zeminu od vší zkázy a pak můžete zeminu uložit zpět do sklepa, kde vás počká, dokud ji budete potřebovat. Na jaře se tak váš balkon opět zazelená zdravými rostlinami a nádherné květiny či balkónové rajčata, papriky a jahody budou užitečnou ozdobou vašich oken. A vše dopěstujete bez nutnosti stříkání chemických ochranných přípravků. Vše za nás zařídí příroda.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..