Spát jako ve vatičce můžete nejen doma

Situace minulých let ukázala, že je výhodné mít kromě bytu také ještě jedno místo k bydlení, pokud možno na venkově či přímo v přírodě. Chata v lese nebo chalupa u rybníka skýtá nejen potřebnou izolaci, ale i prostor pro relax a celkové uklidnění. Klidnější život nabízí i opravené bydlení na venkově. Kromě samotné podlahové plochy, na rozdíl od bytu, máte mimo město k dispozici i svou zahradu nebo ostatní prostory v přírodě.

Dá se celkem oprávněně očekávat, že s nastupujícím chladnějším a vlhčejším počasím se může vyskytnout zákonem vynucená potřeba strávit ať už sám nebo s rodinou určitý čas v izolaci od jiných lidí. Stejně tak se můžete sami rozhodnout, že už máte toho „blázince ve městě“ dost a budete chtít strávit nějakou dobu na místě, kde je „svět ještě v pořádku“. Venkovské sídlo, chalupa na vesnici nebo chata pod lesem jsou pro takové případy ideální a kdo v minulosti nelitovat peníze i námahu a takové místo si nejen pořídil, ale i udržoval či zvelebil, je v současné době ve veliké výhodě. Venkov sice nenabízí mnohé luxusní požitky, na které jsou obyvatelé měst zvyklí, zato kromě čistějšího vzduchu a leckdy nižších životních nákladů nabízí i menší hustotu obyvatel a i v době koronakrizové můžete se sousedy prohodit pár slov nebo i „společně“ grilovat, sic každý na svém dvorku, ale odděleni plaňkovým plůtkem a bezpečnou vzdáleností. No řekněte, kdo z lidí v paneláku to má?

Pokud jste shledávali romantiku ve skromnějších podmínkách stolování, přebývání a nocování ve svém druhém sídle, nyní nastal čas to změnit. Je totiž rozdíl vyrazit si na chalupu na prodloužený víkend a po pár nocích na staré posteli se starou peřinou jako ze starých českých filmů se vracet do pohodlí panelákového bytu a strávit takhle měsíc či dva. To vás mohou celkem rozbolet záda ze staré matrace, pátou noc už čouhající palec zpod staré peřiny přestává být „rustikální“ a vůbec, když se člověk dobře nevyspí, je celý den nevrlý a ani ta práce na zahradě nebo kůlně ho tak nebaví.

Takže když vás napadne vylepšit venkovské bydlení o novou televizi, rychlejší internet nebo spotřebiče do kuchyně, nezapomeňte, že třetinu života strávíte v posteli. A mělo by to být v pohodlné posteli. Nemusíte ji zrovna vyhodit a kupovat novou. Mnohdy stačí vyměnit „spotřební materiál“. Tedy matraci, pokud je už starší a vyležená a taky péřové přikrývky a péřové polštáře. Tak budete spát nejen na pohodlném povrchu, ale i hlavu budete mít správně podepřenou, aby vás ráno nebolel krk. A nenastydnete, když si koupíte velikost přikrývky podle vaší postavy i postele.

Častým nešvarem bývá zužitkovat na chalupě starší vybavení z hlavní domácnosti a nově vybavit svůj byt. Možná je to dobré udělat s oblíbeným hrnkem s uraženým uchem, možná to nevadí u oprýskané pánve na stejky, ale s lůžkovinami? Pokud vám doma už nejsou dost dobré, protože jsou starší a opotřebované, budou dost dobré na venkově? Jen proto, že tam k vám (téměř) nikdo nechodí a nevidí je? V posteli přece spíte vy, vy si máte v ní odpočinout a ne vstávat ráno jako dolámaný. Proto nešetřete na nepravém místě a i do svého druhého domova si dopřejte českou kvalitu. Dnes opravdu nevíte, kolik času tam budete muset strávit. A pak bude pozdě si spílat, že jste měli něco udělat dřív.

Když už budete u toho zařizování, nezapomeňte doplnit nějaké zásoby trvanlivých a konzervovaných potravin alespoň na pár prvních dnů. Ať opravdu spíte klidně, když se do druhého domova budete přesouvat v neplánovanou dobu. Mnoho věcí lze dnes koupit online s doručením kurýrem na jakoukoliv adresu, s potravinami to takové být nemusí. I když ve vesnici je malý obchůdek, taky mohou mít pro karanténu zavřeno nebo můžou nastat problémy se zásobováním. Proto je dobré být připraven, byť budete mít s někým domluveno, že si vzájemně pomůžete a potraviny dovezete. Pár dní by ovšem nemělo činit potíže ani když vás „lavina odřízne od světa“.

Pamatujte, že štěstí přeje připraveným a kdo si jak ustele, tak bude spát. Tam vám přejeme hodně štěstí a klidný spánek.Označení:  ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..