Soukromí nejen u okna

Všichni máme rádi velká okna, abychom měli dostatek denního světla v místnostech. Nejen proto, že chceme šetřit na umělém osvětlení. Denní světlo je mnohem příjemnější a rovnoměrně rozložené, takže se při něm dobře pracuje, dobře odpočívá i dobře čte. Na druhé straně bychom si rádi zachovali své soukromí doma a v práci nechceme být rozptylováni děním venku. Jak skloubit intimitu a přiměřené osvětlení?

Když nechceme, aby se nám někdo „díval do kuchyně“, stáhneme vnitřní žaluzie na maximum a je to. Současně s tím ale omezíme průnik slunečního světla do místnosti, takže si musíme rozsvítit a světlo už jinak dopadá na místo, kde sedíme a něco děláme. Pro dobrou pohodu je vhodnější instalovat průsvitné vertikální žaluzie a mít soukromí i pohodu na bydlení.

Vertikální žaluzie se s oblibou používají zejména ve vstupních prostorách budov nebo v kancelářských prostorách. Pomocí vertikálních žaluzií umíme překrýt nejen okno, ale celou stěnu s okny a členitý prostor tak sjednotit. Přitom jednoduchým pohybem dokážeme jak měnit množství světla, které žaluzie propustí nebo zadrží, ale také je rychle přesunout k okraji okna a plochu tak úplně otevřít. Buď při čištění oken nebo pokud chceme nerušený výhled do krajiny.

Posláním vertikálních žaluzií není pouze stínit okna a zamezit pohledu zvenku do budovy. S úspěchem se používají na rozčleňování místností na menší celky. Nezabrání sice přenosu zvuku mezi dvěma polovinami místnosti, ale dokážou ukrýt kuchyňský koutek nebo audiovizuální techniku. Můžete jimi zmenšit využívanou plochu, když se sejde menší kolektiv ve velké místnosti.

Vertikální žaluzie jsou tu, když je potřebujete a když není třeba jejich služeb, stáhnou se k okraji stěny. Nemusíte se omezovat jen na bílou barvu, barevná škála je široká. Přestože jsou vertikální žaluzie oblíbené zejména v administrativních a společenských prostorách, stejně dobré uplatnění najdou i v bytových domech. Dříve, než začnete zvažovat přestavby příček v domě, popřemýšlejte, zda by vertikální žaluzie nevyřešily váš problém jednodušeji.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..