pes tagged posts

Člověk a psí řeč

Je opravdu těžké dorozumět se s někým, kdo mluví jinou řečí. A co je ještě horší, abyste psům porozuměli, musíte s nimi mluvit jejich řečí, tedy řečí těla a mimiky. Většina pánů to nedělá, a tak vzniká řada problémů a nepochopení. Přitom si stačí všímat jen pár základních signálů a bezpochyby poznáte, kdy je pejsek vystrašený, kdy je agresivní a kdy má radost.

číst dále

Problémoví nejsou jen chovatelé psů

Na mnoho chovatelů psů ve městech mají jejich sousedé těžké srdce. Nejen, že jejich čtyřnozí mazlíčci pobíhají po ulicích a parcích bez náhubků a často bez vodítek, a venčení jsou spíše pejskaři, než psi, ale často se nelze vyhnout výkalům na chodnících a v trávě i přes jasně definované povinnosti v zákoně. A týká se to nejen sídlišť, ale i čtvrtí rodinných domů. Věděli jste ale, že mnohem větší problémy skrývá chov jiného domácího mazlíčka? Zejména pro sousedy.

číst dále

I pes potřebuje své místo

V každém bytě jsou prostory společné pro všechny členy domácnosti a potom zvláštní místa, která slouží pouze jednomu jejímu členu. Kuchyň a koupelnu máme společné, ale každý spíme ve své posteli. I v obývacím pokoji máme svá oblíbená místa, kde trávíme čas s knihou, časopisem nebo při sledování televize. A výjimkou by neměl být ani náš čtyřnohý miláček.

číst dále

Pes v paneláku? Ano, jde to!

Jsme národ milovníků psů, koček a domácích mazlíčků vůbec. Pejsků je u nás ohromné množství a spousta z nich se zabydlela i panelákových bytech. Jak vybrat nejvhodnější rasu psa do paneláku a jaká úskalí vás při chovu psa v panelákovém bytě mohou potkat?

číst dále