Skleněné dveře jsou hitem poslední doby

Stále přemýšlíte nad tím, jak vylepšit interiér svého bytu, ale žádné nápady prozatím nemáte? Za to však máte pocit, že jste vyzkoušeli opravdu vše? Co se takhle zaměřit na skleněné dveře. Ty jsou v poslední době obrovským trendem. V následujících odstavcích vám o nich povíme bližší informace. Rozhodně se nemáte čeho bát, nejedná se totiž o klasické sklo, které se rozbije ve chvíli, kdy skleněné dveře namontujete. Pojďme se na tento designový prvek podívat blíže.
 

Skleněné dveře jsou novým trendem v interiérech

V první řadě je potřeba vás seznámit se sklem. Jak jsme již naznačovali v předchozím odstavci, nemáte se rozhodně čeho bát. Pokud máte doma malé děti a skleněné dveře odmítáte z toho důvodu, aby se nerozbili, můžete zůstat klidní. Skutečně nejde o klasické sklo. Sklo, jež se dává do dveří je kalené a maximálně bezpečné, takže snadno jej lze využít i v domácnostech, kde se nachází menší děti. Je důležité se seznámit také s tím, že i toto tzv. kalené sklo můžete rozbít. Výhodou je ovšem fakt, že se po rozbití nevytváří ostré střepy.

Rozbití tohoto skla však není vůbec jednoduché. Pokud by se tak ale stalo, vaše děti se nepořežou, protože jak jsme uvedli v odstavci výše, nevznikají žádné ostré střepy. Nyní se podíváme na výhody skleněných dveří. Tou první je optické zvětšení místnosti. Sklo je průsvitné, a tak se vám opticky bude zdát, že jsou místnosti větší. Kromě toho spočívá další výhoda v prosvětlení místnosti. Žádné jiné dveře vám tohoto nikdy nedocílí. Pro optické zvětšení prostoru a světelnosti je tedy dobré zvolit skleněné dveře.

S čím musíte u skleněných dveří počítat?

Skleněné dveře nemají takovou izolaci, jako jiný typ dveří. Tato izolace se týká především jakýchkoliv zvuků a tepla. Pokud tedy v jedné místnosti topíte a v té druhé nikoliv, snadno může docházet ke spojování teplot. Jinými slovy v místnosti, kde topíte bude o něco nižší teplota, než se kterou jste počítali. Je to právě z toho důvodu, že nedochází k tak propracované izolaci. Předem si tedy musíte určit, kde skleněné dveře nainstalujete. Zkuste se zaměřit na místnosti, u kterých vám výše popsané fakta nebudou ani v nejmenším vadit. Skleněné dveře v žádném případě nejsou určeny k instalací po celém bytě.

Vyberte si tedy místnosti, kde vám skleněné dveře zapadnou a zároveň vám nebude vadit, že nedosahují tak dokonalé izolaci tepla a zvuků. Dále je nutné vědět, že instalace skleněných dveří se provádí do speciálních zárubní. Nepočítejte s tím, že vám tedy budou stačit klasické panty. Na druhou stranu jsou skleněné dveře odolnější a nabídnou vám tak delší životnost. Mimo jiné jsou velice tiché a snadno se dají otevírat či zavírat, a to jak u klasických dveří, tak pojezdových. Je to díky příjemnějšímu a lehčímu materiálu, ačkoliv se to nemusí na první pohled jevit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..