Sáčky na odpad se doma vyplatí používat

Běžnou součástí provozu domácnosti a kuchyně zvlášť je odpad. Musíme ho nějakým způsobem dočasně ukládat, shromažďovat a nakonec odstranit z domácnosti. Tedy vynést ven do kontejneru před činžovní dům. Za tím účelem mívá každá domácnost minimálně jeden odpadkový koš, o který je třeba pečovat. Jak to udělat tak, abychom při likvidaci odpadu z domácnosti šetřily i čas i peníze?

Jelikož nejvíce odpadu se v paneláku produkuje v kuchyni při přípravě jídel, nejčastěji bývá směrný koš umístěn právě zde. Možnosti jsou různé, někdo ho mívá uvnitř kuchyňské linky, aby ho nebylo vidět, ale aby byl snadno přístupný. Jiní lidé zase mívají samostatný plastový odpadkový koš, nejčastěji uzavíratelný, protože co si budeme říkat, smetí občas smrdí. Při vaření vzniká odpad jednak ze zeleniny a ovoce, ale i různé odřezky syrového masa nebo kosti pečeného masa a občas i nedojedené zbytky jídel končí právě v koši.

v kuchyni

Právě proto třeba odpadkový koš často vynášet. V různých domácnostech je to různě zařízené, kdo má na starosti a v jakém intervalu vyprazdňování koše v kuchyni. Jedno je však všem domácnostem společné. Nikdo se o odpadkový koš nestará rád. Často je třeba plastový koš se smetím vzít z kuchyně, snést po schodech a před činžovním domem jeho nevábný obsah vysypat do velkého kontejneru. A pak se s košem vrátit domů. Velmi často je třeba zapáchající koš vzít do koupelny a opláchnout ho nebo vyčistit, aby mohl opět sloužit. Rozkládající se zbytky potravin dokáží za jeden či dva dny, po které jsou v koši, „pustit šťávu“ a není to nic příjemné pracovat s takovým košem na odpadky.

Přitom řešení je velmi jednoduché. Do koše na odpadky vložit plastový sáček na odpadky. Po jeho naplnění, nebo když uvážíme, že je čas odpadky vynést z bytu, sáček na vrchu zauzlujte, vyjměte z plastového koše a vyneste ven.

Odpadá nám starost o čištění dna nádoby, která tak zůstává stále čistá. Tím zároveň šetříme vodu a saponáty, které bychom na umytí koše spotřebovali několikrát týdně. Naplněný sáček s kuchyňským odpadem můžeme vynést z bytu vždy, když odcházíme z domu. Ať už do práce, na nákup nebo kdykoliv jindy. Uzavřený sáček s odpadem vhodíme do kontejneru a pokračujeme ve své cestě. Výrazně tak minimalizujeme péči o odpad tím, že nemusíme z bytu vycházet speciálně se smetím a vracet se do něj a ještě čistit odpadkový koš.

odpad

Ideální pro použití v běžné domácnosti jsou 30 litrové plastové sáčky na odpad, prodávané téměř v každé prodejně potravin či supermarketu, nejčastěji v černé nebo modré barvě a v balení po 25 nebo 30 kusů. Jejich cena je doslova směšná a jak jsme již řekli, kromě času ušetří i dost hodně teplé vody a čisticích prostředků. A také mají pozitivní vliv na vztahy v rodině, odpadají hádky, kdo a kdy byl s košem a kdo vynese odpad nyní. Taktéž je manipulace s odpadem hygieničtější. A odpadky z kuchyně jsou vynášeny častěji. Zkrátka pytlíky na odpad se používat vyplatí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , , ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..