Rolety šetří peníze za teplo

Pokud je vaším koníčkem návštěva kulturních a historických památek, nemohli jste si nevšimnout, že téměř na všech budovách jsou na oknech instalovány vnější, často dřevěné, rolety. Již v minulosti pomáhali majitelům šetřit na vytápění. Přes okna uniká hodně tepla ven a ani dnes není důvod nešetřit právě zde. Rolety z moderních materiálů přinášejí výrazné úspory.

Přidané venkovní rolety na oknech vytvoří další izolační vrstvu vzduchu a tím brání úniku tepla z budovy směrem ven. Velkou výhodou současných rolet je snadné ovládání zevnitř místnosti. Když je venku tepleji, svítí slunce nebo chceme mít dobrý výhled z okna, rolety zvedneme a nic nám nebrání pohledu na ulici nebo do parku. Na noc, kdy se venku obvykle výrazně ochladí, rolety spustíme.

alsace

Ale nejen v zimě se vyplatí mít na oknech venkovní rolety. I v létě chrání příbytek, tentokrát před přehříváním slunečními paprsky. Tím, že jim nedovolí dopadnout na sklo oken a dále do místnosti, udržují teplotu v bytě na přijatelné úrovni a často díky roletám není třeba instalovat klimatizaci. A ta se bez elektřiny neobejde, na rozdíl od rolet před okny.

Pro svůj byt si můžete vybrat plastové rolety, které jsou cenově dostupnější, ale v ničem nezaostávají za špičkovými roletami, jen mají kratší životnost. Při jejich montáži není nutný zásah do oken ani okenních otvorů.

Náročnější uživatelé zvolí kvalitní hliníkové rolety s vyšší odolností i životností a s ovládáním na vypínač nebo pomocí dálkového ovládání. Kdykoliv tak změníte jejich nastavení a tím i náladu v místnosti. Nechce se vám v neděli časně vstávat? Žaluzie na dálkové ovládání nastavíte do vám příjemné polohy.

Výměna oken výrazně zlepší tepelnou izolaci bytu a venkovní rolety doplní nová okna o další estetický i úsporný doplněk.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , , ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..