Římské rolety: Elegantní bytový doplněk pro dokonalý stín

Získat v místnosti příjemný stín je naším snem. S římskými roletami se k němu přiblížíme.

Zabraňte nežádoucím pohledům a přímému slunci

Každý z nás se občas potřebuje chránit před přímým slunečním svitem. Není nám příjemné, když slunce pálí do oken. Nemáme rádi ani zvědavé pohledy kolemjdoucích, které se upírají do našeho rozsvíceného okna. Abychom ztížili pichlavému sluníčku cestu do našeho pokoje či kanceláře, abychom zabránili nenechavým pohledům do našeho soukromí, je dobré připevnit na okno rolety.

Jak správně změřit výšku a šířku budoucích rolet

Budete-li rolety vybírat, nejprve byste měli vědět, jak vlastně stanovit rozměr rolet, aby se vám nestalo, že na vaše okna nebudou rozměrově pasovat. Chcete-li stanovit šířku rolety, musíte změřit šířku okenního otvoru a připočítat 5 centimetrů na každé straně. Celkově tedy k naměřené šířce okna přidáte 10 centimetrů. Pokud jde o měření výšky rolety, postupujete stejně. Tentokrát změříte výšku okenního otvoru a k naměřené hodnotě připočtete 10 centimetrů. Za standardní výšky rolet se přitom považují výšky buď 170 centimetrů, nebo 240 centimetrů. Zmíněný způsob měření rolet se používá i pro římské rolety.

rimske-rolety

Odolné a pružné látky v různých barvách

Právě římské rolety se staly v poslední době velkým hitem pro ochranu našeho soukromí. Tento velmi oblíbený bytový doplněk v sobě spojuje dokonalou eleganci i funkčnost. Jde o moderní techniku, která zajistí v místnosti požadovaný stín. Římské rolety tvoří stejně velké vodorovné pruhy látky s výztuží, obvykle vyrobenou ze sklolaminátového materiálu. Právě sklolaminát zajistí pružnost a odolnost rolety, která se počítá v řádu let. Pokud chcete římskou roletu složit, provádíte to skládáním jednotlivých vodorovných pruhů vzhůru. Každý z těchto vodorovných pruhů je opatřen očky, kterými se provléknou tkané šňůrky určené k ovládání rolety. Výhodou je obrovská variabilita látek pro římské rolety. Díky tomu lze vybrat barvu látky, hodící se k jakémukoli bytovému interiéru.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , , , ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..