Rekuperace šetří náklady na vytápění

Otevření okna v zimě znamená ztrátu tepla, které jsme do místnosti dodali, abychom zajistili lidem tepelnou pohodu. Větrání ale zajišťuje čerstvý vzduch. Když pobývá v pokoji jeden nebo dva lidé, není problém jednou za hodinu naplno otevřít okna, vyvětrat tak, aby se nesnížila teplota v místnosti a okno zase zavřít. Jak ale větrat místnost s mnoha lidmi tak, abychom nevypouštěli z oken s teplým vzduchem i naše peníze?

 

Existuje způsob, jak z vydýchaného a teplého vzduchu v bytě získat teplo a přenést ho do čerstvého vzduchu z venku. Slouží k tomu rekuperační jednotka do bytu. Funguje na stejném principu, jako centrální rekuperační jednotky ve velkých budovách, ale odpadá u nich dlouhé a objemné potrubí. Jednoduše se zabuduje do zdi zevnitř místnosti. Ani na vyšších patrech tedy nemusíte shánět lešení nebo vysokozdvižnou plošinu. Turbovex má za sebou více než čtyřicet lez zkušeností s decentralizací ventilačních systémů a pomůže vám navrhnout optimální systém větrání bez zbytečné ztráty tepelné energie. Prokazatelně rekuperace dokáže ušetřit až jednu pětinu nákladů na topení.

tx-350a-friskole

Stejný způsob se s úspěchem používá i v budovách škol, zdravotních středisek a jiných veřejné přístupných prostor. Rekuperační jednotka do jedné místnosti zajistí čerstvý vzduch i v čekárně u lékaře. Pokud je potřeba zvýšit výkon rekuperační jednotky, v budoucnu je to jednoduše proveditelné. Nejsou potřeba žádné stavební úpravy vedlejších místností ani budování rozsáhlých potrubních systémů a odpadá pracné navyšovaní výkonu centrální jednotky.

Lokální rekuperace je ideální do rodinných domů, bytů i menších objektů služeb i do výrobních hal. Zabezpečuje dostatek čerstvého vzduchu při současné úspoře nákladů na vytápění. A při jejich montáži ušetříte i náklady na budování ventilačních systémů a potrubních rozvodů. Již tuto topní sezónu si můžete snížit náklady na provoz vašeho bytu.Označení:  ,

Jeden komentář ke Rekuperace šetří náklady na vytápění

  • Alex  napsal:

    Rekuperace pro rodinne domy vam prinese spoustu vyhod, ktere ocenite pri beznem uzivani sveho noveho nebo rekonstruovaneho domu. Krome prisunu cerstveho vzduchu a tim lepsich podminek pro bydleni zamezi velkym tepelnym ztratam pri beznem vetrani okny a tim setri naklady na vytapeni.

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..