Rekonstruujete byt? Pískování vám ušetří spoustu času a námahy

Pustili jste se do rekonstrukce bydlení a máte pocit, že jste si vzali příliš velké sousto? Pokud vás děsí představa ručního odstraňování starých nátěrů a omítek, obraťte se na někoho, kdo to zvládne levou zadní. Díky moderním technologiím jsou tyto a mnohé další stavební úpravy mnohem jednodušší než v minulosti. V souvislosti s opracováním povrchů patří k nejefektivnějším metodám tryskání pískem. O co jde a kdo vám s tím pomůže?

Co je to pískování?

Tryskání pískem neboli pískování je způsob opracování umělých i přírodních povrchů. Nejčastěji se využívá k odstranění nečistot (např. z fasády domu), ovšem praktické využití je mnohem pestřejší, Princip spočívá v proudění jemných částic přímo na daný povrch. Rychlost abraziva dosahuje cca 300 m/s a poměr směsi je možné měnit dle aktuální potřeba ze standardních 80:20 (písek: voda) na 10:90.

Na koho se obrátit?

S pískováním mají bohaté zkušenosti technici z firmy AXIOM REAL. Používají německé stroje TORBO, které mají ve srovnání s klasickým tryskáním o 95 % nižší prašnost (na základě měření Institutu pro bezpečnost práce). Stroje jsou natolik efektivní, že se úspěšně využívají ve více než 50 zemích světa.

Velkou výhodou stroje TORBO je mobilita. Obejde se bez napojení na vodu a elektřinu, a proto nachází využití i v místech, kde by jiná zařízení neobstála. Odborníci z AXIOM REAL pracují venku i v interiérech.

 

 

Kdy přijde pískování vhod i vám?

Pískování nachází uplatnění především při čištění povrchů a jejich přípravě před aplikací nátěrových hmot. Stroje TORBO se však používají také při tryskání a čištění cihel sklepů, odstraňování koroze ze železných a ocelových konstrukcí, tryskání památek a v neposlední řadě při čištění dřeva.

Další informace a reference firmy AXIOM REAL najdete na www.ars.cz.

Označení:  ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..