Ptáčci opět nalétávají na síťky na oknech

S přicházejícím podzimem se začínají objevovat útoky malých ptáčků na okna paneláků. Přesněji nalétávají na síťky, které máme proti hmyzu na oknech, které používáme na větrání bytů. A dělají v nich díry. Ještě je příliš brzy síťky složit, neboť stále nám může vletět během větrání nějaký hmyz do bytu, ale síťky s dírami také proti hmyzu neochrání. Jak ochránit sítě proti takovým náletům?

Není to tak, že by ptákům chutnal plast, ze kterého jsou sítě vyrobeny. Ani se nejedná z jejich strany o nějakou zákeřnost, že by nám záměrně chtěli škodit. Jednoduše jsou hladové.

Ptáčci vidí, že v očkách sítí proti hmyzu uvízla nějaká muška. Zřejmě už nežije, ale stále je to pro ně chutné sousto. A při snaze sezobat ji z očka sítě ji poškodí. Udělají do síťky díru. Jak tomu zabránit?

Je třeba udržovat síťku čistou. Pozorně prohlédněte síť proti jasné obloze, určitě v ní najdete alespoň jednu malou uvízlou mušku. Stlačeným vzduchem (z nádobky prodávané na čištění počítačů nebo ruční pumpičkou na kola) mušku ze síťky sfoukněte nebo i čistým párátkem na zuby ji opatrně ze síťky vypíchněte. Nebo celou síťku sejměte a ve vaně ji osprchujte proudem vody.

Když bude síť proti hmyzu čistá, ptáčky nebudou mít důvod ji poškozovat.

Když už je v síťce díra, snadno ji opravíte lepidlem typu Chemoprén. Přímo z tuby zúženým koncem naneste lepidlo na poškozenou síť a nechte zaschnout. Ačkoli to nebude vypadat nejkrásněji, účel to splní, otvor pro hmyz zacelí.

Velmi poškozenou síť můžete nechat snadno opravit. Kontaktujte nejbližší provoz pro montáž plastových oken a domluvte se s nimi, kdy jim sítě dovezete. Za pár drobných vám v rámech vymění staré síťky proti hmyzu za nové i bez toho, že by museli k vám zajet a zaměřit si okna.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..