Provoňte si interiér svého domova

Voňavý interiér je přání každého obyvatele. Je to pochopitelné, že ve svém bytě nebo rodinném domě nechcete cítit všelijaké zápachy, ať už se to týká vaření nebo toalety. V některých případech se cizí zápachy snadno dostanou až k nám, což je rovněž velmi nepříjemná situace. Nezáleží teď na tom, jaké problémy z výše uvedených se vám stávají nejčastěji, jde o to, jak se těchto zápachu zbavit. To můžete provést několika způsoby. Zjistěte, jak se zbavit zápachu a provonět si tak byt. Tajemství spočívá v maličkostech.

Provonět domácnost můžete několika způsoby, jak jsme již naznačili v předchozím odstavci. Svým způsobem můžeme vůně rozdělit na dvě hlavní skupiny. Tou první jsou vůně vyrobené svépomocí, zatímco druhou skupinou jsou kupované vůně. Záležet bude na tom, co od vůně očekáváte. Většina obyvatel si byt provoní koupenou vůni. Je to snazší, stačí vejít do obchodu a vybrat si tu, která vám nejvíce vyhovuje. Máte-li čas a chuť, vyrobte si ji snadno a rychle doma. Nevíte, jak se taková vůně vyrábí? Je to snadné!

V první řadě budete potřebovat sklenici. Čím větší, tím lepší, protože se do ní vleze daleko více vonných ingrediencí. Na druhou stranu to nepřehánějte. Rozhodně by sklenice neměla mít rozměry klasického kbelíku, který se běžně používá na úklid. Stačí sklenice z kompotu nebo okurek. Tato velikost je pro tvorbu vlastní vůně ideální. Poté už stačí do sklenice umístit vonné ingredience. K ním patří například mandarinka, pomeranč nebo silně arotimatické suroviny. Nejoblíbenější ingredienci, která má opravdu silnou vůni, je skořice.

Namixovat si domácí vůni můžete jakkoliv

Domácí vůni, kterou si sami vyrábíte, namixujte podle sebe. Máte tak následně jistotu v tom, že víte, co jste do ní umístili. Vkládejte pouze ty ingredience, které vám skutečně voní, nikoliv ty, o kterých víte, že mají silnou aromatizaci, ale nejsou pro vás ničím zajímavé. Přejděme na druhou možnost. Jak jistě víte, druhou skupinou jsou kupované vůně. Nejčastějším patří s největší pravděpodobností vonné svíčky.

Vonné svíčky dnes pořídíte kdekoliv. Musíte brát v potaz fakt, že vonné svíčky voní pouze tehdy, kdy jsou zapálené. Ano, jejich vůni sice ucítíte i v momentě, kdy svíčka nehoří, ale ne v takovém měřítku, jako při zapálené svíčce. Kromě vonných svíček lze sáhnout i po vonných esencích. Vonné esence fungují na bázi vonných látek, které se v malém množství nalijí do nádoby. Pod nádobou je prostor na svíčku. Ta se musí zapálit a poté jen vyčkat. Teplo ze svíčky uvolňuje postupem času vonnou esencí.

Poslední volbou jsou osvěžovače vzduchu

Z kupovaných vůni můžete na závěr využít také osvěžovače vzduchu. Ty mají tu výhodu, že se dají nastavit na různé intervaly. Jakmile je nastavíte, osvěžovač vzduchu sám spustí dostatečné množství vonné látky na to, aby vám provoněla interiér, ať už se jedná o byt nebo rodinný dům. Proč tedy nevyužít tuto možnost, společně například s vonnými svíčkami? Osvěžovače vzduchu jsou vhodné převážně na toaletu nebo do koupelny.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..