Proč neskladovat věci pod postel

Úložných prostor není nikdy dostatek. Pokud bojujete s relativně malým množstvím místa, pak nejspíš hledáte každou volnou mezeru, která je vhodná na ukládání věcí. Je to pochopitelně, protože byste v opačném případě museli dané věci vyhodit. V nabídce je mimo jiné i sklep. Jestliže ale všechny vámi skladované věci potřebujete, každodenní cesta do sklepa vás po čase přestane bavit. Jak tedy lidé řeší skladování věcí? Častým útočištěm se stává místo pod postelí. Tady se ale pozastavíme. Zkuste si odpovědět na otázku, zda je právě toto místo vhodné.

Skladování věcí pod postelí aneb je toto místo vhodné?

Místo pod postelí bylo odjakživa místem, kde lidé skladují věci. Není se čemu divit. Postel nabízí velké množství místa, a tak se tam dá uskladnit prakticky cokoliv. Od krabic, přes oblečení až po různé nářadí. Jestliže se ale zajímáte o bytový design nebo feng shui, pak je toto uskladňování špatně. Naštěstí je dnes vybavování bytu snazší, a to včetně postelí. Postele nabízejí zabudovaný úložný prostor, který lze využít. I přes to se ovšem najdou lidé, kteří využívají nejenom zabudovaný úůožný prostor, ale také prostor, jež je přímo pod postelí. Proč je toto ukládání nepraktické a nevhodné?

Pokud vám nestačí zabudovaný úložný prostor, je nejvyšší čas popřemýšlet nad tím, kde přebytečné věci budete skladovat. Věřte nám, že místo přímo pod postelí nepatří mezi vhodné úložné prostory. Prvním důvodem je úklid a čistota. Zabudovaný úlozný prostor je uzavřený a prach se tam prakticky nemá jak dostat. Kromě toho je tento prostor dělaný pro ukládání věcí. To se však nedá říct o prostorách přímo pod postelí. Jinými slovy by tento prostor měl být prázdný. Představte si, že budete uklízet. Prostor pod postelí by se vám lépe uklízel prázdný.

Čistota je základem

Čistota je zkrátka základem. Jedině tak udržíte tyto prostory čisté. Budete-li mít prostory pod postelí prázdné, snáz a rychleji se vám budou uklízet. Toto ovšem nepatří mezi jediné důvody, proč není dobré ukládat věci pod postel. Druhým důvodem je spánek. Ačkoliv se to nezdá, váš spánek nebude kvalitní, budou-li se nacházet pod postelí věci. Na tento fakt přišla skupina odborníků a vědců, kteří měli za úkol zkoumat, jak lidé spí na posteli, která je prázdná a na posteli, pod kterou se skladují věci. Jinými slovy člověk spí lépe, jestliže je prostor pod posteli prázdný.

S největší pravděpodobností s námi budete souhlasit, že je dobré najít jiné volné prostory, které využijete pro věci, jež jste původně chtěli umístit pod postel. Jedině tak získáte kvalitnější spánek a čistější prostory. Ložnice by celkově měla být vybavená jednoduše a útulně. Jakýkoliv rušivý element bude mít negativní vliv na váš spánek. V žádném případě neskladujte v ložnici elektroniku. O té se ví, že patří mezi nejrušivější elementy vůbec. Váš spánek by následně nepatřil mezi kvalitní.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..