Proberte občas i skříně

Máte občas pocit, že už na nic doma nemáte místo? Že byste možná potřebovali přikoupit nějakou komodu nebo skříň? Že se vám věci povalují na poličkách i stolech a že by to chtělo už opravdu radikálně uklidit? I bez velkých investic můžete získat místo pro vaše věci. Poradíme vám, jak na to a co musíte udělat.

Paradoxně nejvíce místa se ukrývá v našich skříních. V těch skříních, o kterých si myslíte, že se už do nich nic nevejde. A přestože už možná vaše děti opustili rodné místo a dávno už žijí se svým partnerem kdesi daleko a k vám chodí už jen a návštěvy, možná máte doma spoustu věcí právě pro děti. No oni je nikdy nebudou používat a vy se obíráte o drahocenné místo pro předměty, které skutečně potřebujete.

Stejně tak zcela určitě ochraňujete věci, které patří do dávné minulosti a jsou nyní pro vás zbytečné. Najděte si čas a opravdu poctivě otevřete každou skříňku, každý šuplík a vyberte z nich všechno ven. Každý jeden předmět chyťte do ruky a řekněte si, zda má pro vás nějakou hodnotu, zda je potřebný a zda se opravdu bez něj neobejdete. Uvidíte, že mnoho věcí opustí vaši domácnost a vy získáte volné místo na uložení věcí, které aktuálně používáte.

Co skrývají nevyužívané šuplíky a skříně?

Při takovém opravdu velkém úklidu můžete najít i:

– Záruční listy od spotřebičů, které jsou dávno po záruce
– Návody k použití spotřebičů, které již dávno nepoužíváte
– Smlouvy s mobilními operátory na čísla, která jste již dávno zahodili
– Informační letáky na spotřebiče a nábytek, které jste plánovali, ale nikdy jste je nekoupili
– Náhradní žárovky pro vánoční světla, které jste již dávno vyhodili
– Maturitní a promoční oznámení spolužáků, které jste již dávno nepotkali a pravděpodobně ani nepotkáte
– Upomínkové předměty z dávno zapomenutých výletů
– Časopisy, jejichž obsah je již dávno neaktuální
– Knihy žánrů, které vás již nezajímají
– A mnoho jiných „důležitých“ drobností, které vám roky nechyběli a nebudou vám chybět ani když je vyhodíte.

Co tedy s takovými nově objevenými zbytečnostmi?

Knihy a časopisy od vás rádi přijmou v knihovně jako dar. Jiný papír může skončit v odděleném sběru, netříditelný odpad v kontejneru na komunální odpad. V odděleném sběru najde místo i oděv či boty, které jsou vám malé, nebo naopak po hubnutí velké, obnošené, vytahané či jinak poškozené. Podobně naložte i s oděvy vašich již dospělých dětí, pokud si je nechtěli vzít z různých, často módních důvodů, do svého nového bytu.

Stejně vás zcela jistě překvapí, kolik máte ložního prádla a ručníků s osuškami. Skutečně je vše v dobrém stavu, hodné odkládání? Skutečně to všechno potřebujete? Pokud máte víkendovou chatu, uvažte přesun části tohoto majetku tam, kde může důstojně dosloužit. Hlavně ať však uvolní místo ve skříních u vás doma.

Po takovém důkladném přehodnocení, uklizení a znovuuložení skutečně potřebných a používaných věcí zpět do skříní, poliček a šuplíků zjistíte, kolik místa se vám najednou v celém bytě uvolnilo. Opět můžete udělat v celém bytě důkladný pořádek i bez toho, že byste museli nakoupit nový nábytek a pořídit si nové skříňky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..