Příroda až do bytu? Proč ne!

Bydlení v bytě má řadu výhod, ale pokud máte rádi přírodu, pak vám ve městě bude nejspíš chybět. Pokud se vám stýská po krásné zeleni a vůni dřeva, můžete si kousek přírody vytvořit přímo u vás v bytě. A není to vůbec nic složitého, stačí trocha kreativity a hlavně se toho nebát. 

 

 

Rostliny

K přírodě neoddělitelně patří rostliny všeho druhu a barev. A jednoduše si je můžete přinést až do vlastního bytu. Můžete si je rozmístit ve květináčích všude po bytě a vytvořit tak dojem neuspořádané přírody. Krásným dekoračním prvkem jsou ale také závěsné květináče, které pověsíte na strop a květiny vám tak budou viset ve vzduchu. Vybrat si můžete z různých stylů a svou domácnost tak oživit originálním způsobem.

Co když vám ale chybí zahrádka? Žádný problém! Vyrobit si ji můžete i doma. Stačit vám bude dřevěná paleta a netkaná textilie. Paletu postavte do vertikální polohy rovnou částí ke zdi a připevněte, aby vám nespadla. Vybijte nadbytečná středová prkna a připevněte je zespodu tak, aby vám vzniklo něco jako truhlíky. Do těch vložte netkanou textilii a přidělejte ji ke dřevu sponkovačkou či hřebíky. Zasypejte přihrádky hlínou a můžete začít sázet. Vhodné je to jak na různé druhy květin, tak na bylinky.

Dřevo

Dřevo je bezpochyby materiál, který vašemu bydlení dodá šmrnc a budete se cítit zase o něco blíž přírodě. Možností, jak dřevěné prvky zakomponovat do interiéru, je opět několik. Dobře vypadají poličky z pořádného kusu masivního dřeva, které můžete využít ve kterékoli místnosti. Využít můžete různé dřevěné dekorace na zeď, nebo dřevem rovnou celou zeď obložit. Pokud seženete větší kus nějakého polena, použijte jej místo konferenčního stolku a uvidíte, jak skvěle to bude vypadat.

Možná při své procházce lesem najdete na zemi pořádný kus větve. Vezměte jej s sebou, postavte někam do rohu a namotejte na něj závěsnou žárovku na šňůře. Nebo větev pověste ze stropu ve vodorovné poloze a budete tak mít stylové svítidlo třeba přímo nad jídelní stůl.

Přírodní barvy

Nemusíte si domů nosit přímo hlínu nebo větve z lesa, abyste si v bytě navodili příjemnou přírodní atmosféru. Stačí použít přírodní barvy, ať už na stěny, nábytek, nebo dekorace. Slaďte všechny detaily a vytvořte tak dojem harmonie a čistoty. Použijte bílou, hnědou a béžovou a nebojte se barvy doplnit zelenými rostlinami. I takové detaily dokáží divy.

Kámen

Ano, i kámen patří mezi přírodní materiály. Není tak teplý jako dřevo, ale působí příjemným dojmem. Ať už využijete kamennou dlažbu a obklady, nebo byt vyzdobíte kamennými dekoracemi, bude to vypadat dobře. Sehnat můžete např. kamenné svíčky, nebo si do vázy nasypejte drobné kaménky. Popusťte uzdu fantazii a pusťte se do toho! Pokud máte doma krb, obložte jej kamenem. Chladný kámen bude v kombinaci s teplým praskajícím ohněm působit velice příjemně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..