Připraveni vyrazit na hory?

Milovníci zimních sportů uvítali poslední změnu počasí a výrazné ochlazení, které slibuje brzkou dávku bílé pokrývky. Svahy se pokryjí sněhem a lyžaři vyrazí za prvními zimními radovánkami. Už jste zkontrolovali svoji výbavu, je vše v pořádku? Je nejvyšší čas na drobné opravy nebo doplnění lyžařské výbavy, sezóna lyžování začíná. Před námi je několik měsíců pobytu v bílé stopě nebo sjíždění svahů.

Nejdůležitější součástí výbavy jsou samozřejmě lyže a jejich skluznice i hrany, abychom bezpečně kroužili oblouky a užívali si nejen svou rychlost dolů z kopce, ale i obratnost. Pečlivě prohlédněte celý povrch lyží a pokud najdete prasklinky nebo jiná poškození, které nejdou lehce opravit, radši je vyměňte za nové. Přeci jen jde o bezpečnost vaší i ostatních na svahu a nechcete si kazit radost z lyžování sádrou na noze. A nezapomeňte, že důležité jsou i lyžařské hole, které vám poskytují podporu nejen za jízdy, ale i ve stoje. A jsou i estetickým doplňkem.

Dalším prvkem výbavy, který ve významné míře ovlivňuje bezpečnost i dobrý pocit z lyžování, jsou lyžařské boty. Musí pevně obepínat kotník a dobře držet prostřednictvím vázaní lyže, a samozřejmé by měli i dobře vypadat a ladit s vaším oblíbeným oblečením. Nezapomínejte, že dětem a dospívajícím noha pořád roste, tak včas kupte svým potomkům lyžáky správné velikosti. My dospělí máme výhodu, že noha svou velikost už nemění, takže pokud jsou boty nepoškozené, slouží nám více let.

lyzar

Kontrolu si zaslouží i lyžařská kombinéza, i když jste ji odkládali na konci minulé sezóny v pořádku, může být těsná v pase nebo na bocích. Sedavé zaměstnání a stravovací návyky dovedou udělat své 😉 Funkční prádlo je elastické, tady byste na podobný problém narazit neměli. Tak nezapomeňte ještě na rukavice, bezpečnostní helmu a kvalitní lyžařské brýle a tím by mohla být kontrola vašeho lyžařského vybavení hotova. Pokud je vše v pořádku, nezbývá než se těšit, kdy poprvé vyrazíme na hory!Označení:  

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..