Pracovna v malém bytě

Máte možnost pracovat z domova, ale prozatím jste ji nevyužili? To je chyba. Kdo by přeci nechtěl být pánem svého času. Nemusíte se šlechtit a strávit někdy i hodiny cestou do práce. Bojíte se, že na to nemáte doma moc prostoru? Pracovna se dá udělat jednoduše i v malém rozměru. Nepotřebujete přeci pro sebe celou velkou místnost. Můžete například spojit ložnici s pracovnou, anebo také obývací pokoj s pracovnou. Jistě se malý koutek pro výrobu pracovny ve vašem bytě najde. Ukážeme vám, co vše budete potřebovat.

Určení místnosti

Nevíte si rady, kam byste si pracovnu mohli dát? Pečlivě si projděte všechny místnosti v bytě a zjistěte, kde je největší pokoj, popřípadě kde se dají nějaké věci o něco posunout. Prostor na vytvoření menší pracovny v bytě by měl mít takové rozměry, aby se zde vešel menší pracovní stoleček a k němu židle. Nesmíte se zde cítit příliš stísněně, proto zvolte malinko větší místo, než velikost pracovního stolu a židle. Další kritérium je přístup. Mějte k pracovnímu stolu vhodný přístup. Ne takový, abyste museli lozit přes křeslo, postel či gauč.

Základní styl vybavení

Barvu a styl vašeho vybavení vybírejte vždy tak, aby se hodil do místnosti, kde pracovna bude. Máte-li obývací pokoj v červené barvě, není vhodné, abyste si vybrali zelenou židli. Pokud si nevíte rady s barvou, vyberte tu neutrální, a to černou, šedou či bílou. To stejné platí o stylu nábytku. Pokud bude místnost moderně vybavena a vy si vyberete starodávný stůl, nebude se to tam příliš hodit. Je hezké, když pracovna vynikne, nesmí to ale být jako pěst na oko.

Vybavení, které nesmí chybět

Základem je již zmíněný stůl. Stůl vybírejte podle stylu vaší práce. Vyrábíte něco? Měl by být váš stůl dostatečně velký. Pokud pracujete na počítači, můžete zvolit skromnější stoleček. Vybírejte ho tak, abyste do něj mohli ukrýt veškeré pracovní náčiní. V případe kancelářských prací to jsou stojany na tužky a fixy, stojan na papíry či šuplík na důležité dokumenty. Jestliže používáte klasický počítač a ne notebook nezapomeňte na to, aby stůl měl šuplík na klávesnici. Bude se vám tak lépe pracovat. Nezapomeňte na malé lepicí lístečky, na které si můžete zapisovat své úkoly a poznámky. Nakonec si vyberte pohodlnou židli. Budete na ní sedět několik hodin a nesmí vás z ní bolet záda.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..