Pozor na úrazy v zimě

Zimní krása za okny našich bytů nás může těšit, když trávíme čas ve vyhřátém bytě a z jeho pohodlí se díváme ven. Ve skutečnosti mohou být sníh, námraza na chodnících a led na stromech velmi nebezpečné. A i když se o víkendu nebo během dovolené vyberete na hory lyžovat, je třeba být opatrnými.

Jednoduše si třeba uvědomit, že sníh a led jsou kluzké. Vyjít si v zimě v polobotkách není dobrý nápad. Jednak by nám byla na nohy v tenké a nízké botě zima, jednak jejich tenká a hladká podrážka není určena na chození po kluzkém povrchu. Zimní boty proto mívají tlustou podešev, aby tepelně izolovala od studeného podkladu a drsný dezén v ní pomáhá zvyšovat tření mezi botou a podkladem.

Přesto nebývá o úrazy v zimě nouze. Uklouznutí a pády jsou časté. Ne vždy dokáží technické služby města včas odklidit sníh z komunikací a posypat je drobným kamenivem, aby se lidem neklouzalo. Úrazové pojištění pomáhá odstranit následky zimní nepozornosti, mnohem lepší je ale vybrat si pro chůzi po městě raději sluncem osvětlenou stranu ulice, kde se sníh spíše rozpustí a chodníky osuší. Nebo pokud je to možné, jednoduše odložte cestu po městě o pár hodin, aby správce zatím chodníky očistil.

Když však už k úrazu dojde a musí zasáhnout záchranka, pak vaše úrazové pojištění pomůže překonat vzniklé obtíže. V první řadě je to výpadek příjmů ze zaměstnání nebo podnikání, v druhé řadě to mohou být zvýšené výdaje během pracovní neschopnosti. Například za dovoz stravy, když bude těžké připravovat si jídlo doma.

Nehoda na horách

Kvalitní úrazové pojištění oceňují i ​​lyžaři a snowboardisté, když se rozhodnou vychutnat si sněhovou nadílku na svazích v horách a do cesty se jim připlete jiný sportovní nadšenec, ovšem méně pozorný. I tehdy hrozí návrat domů v sanitce, namísto svým autem a dlouhá rekonvalescence. Je dobré vědět, že dobrá pojistka vám vyplatí peníze.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..