Pořízení nemovitosti nemusí být v této době vůbec snadné

Koronavirové onemocnění zahýbalo celým trhem. Vybrat si tak vhodnou nemovitost k bydlení nemusí být vůbec jednoduchý úkol. Prozradíme vám, na co se zaměřit a jaký dopad může mít koronavirová krize na realitní trh. Je potřeba počítat se vším. Jestliže přemýšlíte nad hypotečním úvěrem z důvodu koupě nemovitosti, rozhodně s tím dlouho neotálejte. V této době nemáte jistotu v zítřejší den. Získat tak relativně výhodný hypoteční úvěr nemusí trvat věčně. Na co se zaměřit při koupi nemovitosti?

Lokalita bytu nebo rodinného domu hraje roli

Každý touží bydlet v dobré a bez problémové lokalitě. U rodinných domů je výběr o to horší, protože se musíte zaměřit na takovou lokalitu, která není ohrožována povodněmi. I to je důležité vědět, kupujete-li rodinný dům. Většina zájemců o koupi rodinného domu na tento fakt zapomíná. S tím vám pomohou mimo jiné i bankovní instituce. Každý hypoteční úvěr a nemovitost musíte nechat pojistit. Pojišťovna má často problém s tím pojistit rodinný dům v lokalitě, která je ohrožena povodněmi.

Zaměřit na lokalitu se musíte i v případě, že kupujete byt. Jaké služby a obchody se nacházejí ve vaší blízkosti? Určitě netoužíte po tom, chodit nakupovat několik minut od svého bydliště. To platí i o službách. Ideálním místem je takový střed městě, aby vše bylo přibližně stejně vzdálené. Pořizujete si nemovitost ve větším městě? Pak máte o starost méně. Daleko horší budete mít výběr v menších městech, popřípadě na vesnicích. Dalším parametrem je velikost bytu nebo rodinného domu. Řeč je konkrétně o dispozici nemovitosti. Ta by vám měla vyhovovat i v budoucnu.

Ne každý myslí na svou budoucnost!

Chcete v koupené nemovitosti žít několik let? Nechcete se za rok stěhovat s tím, že je vámi zakoupená nemovitost malá? Myslete na budoucnost. Ačkoliv to situace momentálně nenabízí, v budoucnu se vše může změnit. Nikdy nevíte, kdy si založíte rodinu nebo o tom budete alespoň přemýšlet. Proč na to nebýt připraven i z pohledu bydlení? Víte, že si v budoucnu chcete pořídit rodinu? Pak je zbytečné se stěhovat do bytu o dispozici 1+1. Podívejte se rovnou na větší byty nebo rodinné domy.

Pochopitelně vše je o ceně. Kromě toho vaše možnosti může ovlivnit to, zda dostanete hypoteční úvěr či nikoliv. V případě, že vám bude hypoteční úvěr schválen, následuje další otázka. Tou je, jak vysoký hypoteční úvěr bude. Je potřeba myslet také na to, že výše hypotečního úvěru nebude tak vysoká, jak si představujete, a to kvůli koronavirové krizi. Tento bod je úzce spojen s třetím bodem, na který se zaměřit. Tímto bodem je cena. Ano, můžete si pořídit levný byt nebo rodinný dům. Záleží ale na tom, v jakém stavu nemovitost bude. Je její stav původní nebo je vámi zakoupená nemovitost po rekonstrukci?

Stav nemovitosti si nechte prověřit

Je dobré vědět, na čem jste a co je nutné v nemovitosti udělat. Nechte si tak prověřit stav nemovitosti. Této služby musíte využít i ve chvíli, kdy si pořizujete byt. Myslíte si, že u koupi bytu není potřeba nechat si prověřovat stav? Mýlíte se. Je to stejné důležité, jako u rodinného domu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..